Artykuł archiwalny

Sztuka duszy w Andrychowie

29 czerwca 2014 09:41:12

Ekspozycja znakomitych obrazów  malarskich i wielkoformatowych szkiców węglem  Katarzyny Frejlich z cyklu "Sztuka duszy" będzie można prze z dłuższy czas ogląda w adrychowskiej cafe pubie "Obiecanki cacanki". Wernisaż odbył się 28 VI z udziałem wielu gości.

Sztuka duszy w Andrychowie

  Kawiarenka prowadzona przez Nelly Kowalczyk znan już jest z artystycznych spotkań muzycznych i kilku spotkań i tym razem autorka prac przybyła aż Pruszkowa pod Warszawą, namówiona przez koleżankę z Podbeskidzia.. Część zaprezentowanych prac powstało ramach jej zajęć na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na wejściu zawieszono pracę przedstawiające starszego mężczyznę, który pozował jako model na ASP, nieco dalej są portrety mamy i znajomych osób, a we wnętrzu kawiarni barwne obrazy pejzażowe rozkwitająca przyrodą, które wraz z artystycznym wnętrzem stworzyły prawdziwy salon z górnej półki.


  Przybyło bardzo wielu gości spośród ponad stu zaproszonych osób, Lampa schłodzonego doskonałego wina oraz owocowego piwa pozwalała ochłonąć po upałach, jakie w tym dniu panowały na Podbeskidziu. Już w momencie rozpoczęcia wernisażu sprzedano pierwszą pracę. Opinie oglądających : "To piękne rysunki węglem o imponującej bryle postaci i rzadko widzimy na tym poziomie.|

  Autorka wystawy, Katarzyna Frejlich pokazała, jak za pomocą sztuki odnalazła swój skrawek ziemi. Wszystko co tworzy artystka, ma duszę. Spójrzmy na świat jej oczami i odnajdźmy prawdziwe piękno. Ono jest wszędzie, trzeba tylko odpowiednio popatrzyć.

  Wernisaż wystawy „Dusza w sztuce” był bardzo udany, a same prace będą prezentowane przez 3 miesiące, przy czym autorka w miejsce sprzedanych dzieł umieści następne na bieżąco powstające. Autorka powiedziała naszemu portalowi: "Poznałam już kilka miejsc w Andrychowie i okolicach, bardzo podobają mi się i chciałabyn zobaczyć inne. Podbeskidzie jest piękne i warte wrażliwości i sztuki niejednego artysty.

Tekst i zdjęcia: Wieskaw Adamik

{{gallery_43894}}

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Ostanio dodane