Artykuł archiwalny

BIG JUMP – Przyłącz się!

29 czerwca 2014 17:37:14

W wakacje najlepiej wypoczywać nad czystą wodą. Dlatego Klub Gaja zaprasza do udziału w akcji BIG JUMP. W niedzielę, 13 lipca 2014, o godzinie 15.00 w całej Europie wchodzimy do wody - rzek, potoków, jezior, mórz! W ten sposób manifestujemy swoje poparcie dla czystych i żyjących rzek, potrzebnych ludziom, przyrodzie i zwierzętom. 

BIG JUMP – Przyłącz się!

Jak przyłączyć się do BIG JUMP ?

To proste! Wejdź do wody do najbliższego akwenu, razem z rodziną, przyjaciółmi czy psem. Możesz też zorganizować spotkanie nad rzeką i zaprosić do wejścia do wody sąsiadów, mieszkańców swojej miejscowości czy dzielnicy. Wystarczy zanurzyć stopy lub dłonie. Każdy może zorganizować BIG JUMP: osoby indywidualne, stowarzyszenia, samorządy, organizacje społeczne, uczestnicy kolonii, obozów wypoczynkowych. Możesz zorganizować piknik czy wycieczkę pieszą lub rowerową, kończącą się wspólnym wejściem do wody.  

  • Zgłoś swój udział, wypełnij
  • Zgłoś się po plakaty i zaproś innych ludzi do udziału w akcji. Napisz ile plakatów potrzebujesz na adres , plakaty wyślemy bezpłatnie.
  • Dołącz do BIG JUMP  na FACEBOOKU
  • Wejdź do wody - 13 lipca 2014 o godz. 15.00 (wystarczy zanurzyć stopy lub dłonie)
  • Zrób pamiątkowe zdjęcie, prześlij je z opisem na adres
  • Bądź ostrożny, pamiętaj o zachowaniu bezpieczeństwa nad wodą.

Wszystkie miejsca z kart zgłoszenia znajdą się na europejskiej mapie BIG JUMP. W ubiegłym roku Polacy zorganizowali akcję w ponad 30 miejscach! Również w tym roku pokażmy społeczne poparcie dla czystych i żyjących rzek!

 

Akcja BIG JUMP jest częścią programu Zaadoptuj rzekę objętego Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Program dofinansowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Patronat: Minister Środowiska i Minister Edukacji Narodowej. Partner Strategiczny: Fundacja PKO Banku Polskiego. Partner Merytoryczny: Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytet Gdański.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Ostanio dodane