Wicewojewoda w Radzie Powiatu

12 października 2017 20:56:03

  Temat służby zdrowia w powiecie wadowickim zdominował wizytę Wicewojewody Małopolskiego Józefa Gawrona w Radzie Powiatu Wadowickiego.

  

Wicewojewoda w Radzie Powiatu

  Wizyta Wicewojewody Małopolskiego Józefa Gawrona w Radzie Powiatu Wadowickiego nie ograniczyła się tylko do oficjalnego wręczenia medali długoletnim pracownikom Starostwa Powiatowego.

  Był też czas na rozmowę na temat najważniejszych problemów, z jakimi boryka się samorząd powiatowy. A że była to pierwsza wizyta wicewojewody Józefa Gawrona na sesji Rady Powiatu Wadowickiego, to też na stół wyciągnięto nie tylko tematy nowe, ale również te starsze, nie tracące jednak nic na aktualności.

   

  

  Głównym tematem, który przewijał się podczas dyskusji, była sytuacja służby zdrowia w powiecie wadowickim. Zdaniem wicewojewody, powiat nie może liczyć na szybkie oddłużenie szpitala, nie ma też szans na drugą całodobową karetkę w Andrychowie, o co dobijał się radny Zbigniew Małecki.

  Radny Jerzy Sikora dopytywał bez rezultatu przedstawiciela rządu o szczegóły przyszłorocznego finansowania inwestycji związanych z Zaporą w Świnnej Porębie.

   Z kolei radnego Ireneusza Cholewę interesowały inwestycje w policji oraz w straży pożarnej. Józef Gawron nie miał jednak informacji na temat planów budowy nowej Komendy Powiatowej Policji, czy też planów nowej siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach.  Na cześć pytań, które mają zostać skierowane do Wojewody Małopolskiego, wicewojewoda obiecał odpowiedzieć Radzie Powiatu na piśmie.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane