W krainie moich marzeń… obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w ZSS w Wadowicach

7 grudnia 2017 11:46:29

  3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.  Wychowankowie placówek szkolnictwa specjalnego, podopieczni Fundacji, Stowarzyszeń oraz innych instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych, w tym właśnie dniu, mają okazję spotkać się, porozmawiać, zaprezentować swoje talenty.

  

W krainie moich marzeń… obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w ZSS w Wadowicach

  Organizatorem obchodów święta od 13 już lat jest Zespół Szkół Specjalnych w Wadowicach. W tym roku postanowiliśmy dowiedzieć się czegoś więcej o marzeniach osób, które na co dzień borykają się z wieloma trudnościami. Czy mają więc marzenia, oprócz tych jakże oczywistych? Chciałbym widzieć, słyszeć, chciałbym być zdrowy… Otóż okazuje się, że tak!

  Kochani! W życiu nie można spocząć na laurach i stanąć w miejscu, trzeba ciągle iść do przodu, za marzeniami, choć często po ciernistym szlaku. Nie wszyscy z Was mieli to szczęście, że zostali wychowani przez ludzi, którzy wszczepili im przekonanie, że są takimi samymi ludźmi jak inni. Naszym zdaniem, możecie więcej, a nie mniej. Obserwując wychowanków w codziennej pracy z nimi, często stwierdzamy: „Im nie odebrano, a dano wiele”. Niepełnosprawność jest wartością i jeśli zostanie zaakceptowana, to życie będzie wyglądało zupełnie inaczej. Pamiętajcie, wokół Was jest mnóstwo ludzi, ludzi życzliwych, którzy doceniają to, co potraficie i kim jesteście. My to wiemy, dowody tego dajecie nam co dzień i dzisiaj daliście również…

  Gospodarze imprezy, uczniowie szkoły wraz z nauczycielami wprowadzili nas w magicznych nastrój. ”Marzenia te duże i te maleńkie”, to myśl przewodnia towarzysząca pokazowi będącemu wstępem do V Przeglądu Twórczości i Kreatywności Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. Tym razem artyści przyjechali do nas z OSW w Kaczynie, Kalwarii, Przedszkola nr 3 w Andrychowie     i w Wadowicach, Szkoły Podstawowej nr 5 w Wadowicach, Szkoły Podstawowej   nr 4 w Andrychowie, Stowarzyszenia Dać Szansę oraz Fundacji Promyczek. Byliście cudowni, piękni, niepowtarzalni w swoich występach, w swoich wierszach  i piosenkach.

 Uroczysta Msza św. w Kaplicy przy Parafii św. Piotra Apostoła w Wadowicach rozpoczynająca coroczne obchody, prowadzona była przez ks. Artura Czepiela w asyście Proboszcza Parafii św. Piotra ks. Tadeusza Kasperka, ks. Infułata Jakuba Gila, ks. Prałata Stanisława Jaśkowca z Parafii Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Wśród zaproszonych Gości należy wymienić m.in. Wicestarostę Andrzeja Góreckiego, Dyrektorów Poradni Psychologiczno- Pedagogicznych w Andrychowie i w Wadowicach, dyrektorów placówek szkolnictwa specjalnego, ośrodków szkolno- wychowawczych, Domów Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, szkół,  przedszkoli integracyjnych powiatu, pedagogów, nauczycieli oraz rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych.

 Dyrektor ZSS mgr Izabela Iwańska serdecznie dziękuje wszystkim tym, którzy wspierają naszą inicjatywę, uczestniczą w corocznych obchodach. Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Wadowicach za objęcie honorowego patronatu nad imprezą, ks. Proboszczowi Tadeuszowi Kasperkowi, za duchowe wsparcie i opieką nad naszą placówką, wszystkim sponsorom, darczyńcom, przybyłym Gościom oraz uczestnikom.

      

  Kimkolwiek jesteśmy, gdziekolwiek jesteśmy, czy jesteśmy wysocy czy niscy, niepełnosprawni czy sprawni - to każdy z nas może w świecie coś dobrego zrobić dla innych!

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane