Artykuł archiwalny

Przez weekend czeka na nas wiele atrakcji

16 maja 2018 20:59:08

 Najbliższy weekend w Wadowicach zapowiada się bardzo ciekawie. Czeka nas sporo ciekawych wydarzeń, mi.in. koncerty, nocne zwiedzania muzeum czy konferencje naukowe.

 

Przez weekend czeka na nas wiele atrakcji

Co w programie Nocy Muzeów Ziemi Wadowickiej?

 Izba Regionalna Ziemi Andrychowskiej Organizator – Towarzystwo Miłośników Andrychowa
Warsztaty tkackie „Od roślinki do sukienki Karolinki” połączone z przędzeniem na kołowrotku, tkaniem na krosienkach, drukowaniem na tkaninie


 BACHOWICE Zwiedzanie ekspozycji upamiętniającej trzy ważne postacie urodzone w Bachowicach: ks. prałata Franciszka Gołbę, dr. Franciszka Stefczyka, inicjatora zakładania spółdzielczych kas oszczędnościowych                                                                      


 LANCKORONA Wystawa eksponatów z wykopalisk na terenie lanckorońskiego zamku oraz przedmiotów codziennego użytku i rękodzieła ludowego z początku XX w. W Izbie Muzealnej prezentowana będzie także wystawa „Twierdza Konfederacka w Lanckoronie, jej ewolucja i znaczenie”.                                                                                                                                                                                                   


 STRYSZÓW Muzeum – Dwór Oddział Zamku Królewskiego na Wawelu Wystawa stała „Wnętrza dworu polskiego w wieku XIX” oraz ekspozycja „Pod Twoją obronę” – rzeźba i malarstwo na szkle Zdzisława Słoniny”                    


 TOMICE -Galeria Sztuki „Bałysówka” rezentowane są w niej zbiory dotyczące życia w regionie: meble, wyposażenie gospodarstwa domowego, maszyny do szycia, zegary, narzędzia rzemieślnicze i rolnicze, rzeźby, obrazy, książki i gazety.

WADOWICE                                                                                                                                                                                                                                                                             Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II Wystawa poświęcona życiu i pontyfikatowi Jana Pawła II. Wejścia do muzeum odbywać się będą według kolejności przybycia, w 25-osobowych grupach wchodzących co 15 minut. Każdy z gości otrzyma pamiątkową wejściówkę. Pierwsze wejście o godz. 19.00, ostatnie o 22.45.
„Czytelnia Mieszczańska” – Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej Wystawa biograficzna pt.: „Dr Józef SOŁTYSIK – lekarz pokoleń”.

 Z kolei w niedzielę (20 maja), wadowicki rynek zamieni się w ogromną scenę muzyczną. O godz. 17.00 odbędzie się koncert z udziałem wielu wspaniałych gwiazd m.in. Piotra Rubika, Zofii Nowakowskiej, Marty Moszczyńskiej, Agnieszki Przekupień, Michała Gasza, Grzegorza Wilka, Michała Bogdanowicza.                                                                                                                               

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Ostanio dodane