Niezwykła noc w Bibliotece!

12 czerwca 2018 12:30:36

  W Wadowickiej Bibliotece Publicznej w nocy z 9 na 10 czerwca działy się rzeczy niezwykłe. Była świetna zabawa, dreszczyk emocji, wyzwania umysłowe i artystyczne, a wszystko za sprawą IV edycji ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”.

  

Niezwykła noc w Bibliotece!

  Imprezę otworzyły warsztaty komiksowe prowadzone przez wyjątkowy duet -  Jędrzeja Chojnackiego i Michała Jankowskiego, w ramach których uczestnicy zajęć poznali tajniki tworzenia komiksu.

  Następnie pod osłoną nocy młodzież wyruszyła w miasto na poszukiwanie wskazówek, niezbędnych do opuszczenia escape room’u przygotowanego w murach biblioteki przez Łukasza Brańkę  i Andrzeja Karelusa z Sherlock Wadowice. Z mapą w ręku, każda grupa poszukiwała ukrytych w różnych punktach miasta kopert, które dostarczyły niezbędnych wskazówek do realizacji dalszych zadań. Po powrocie do biblioteki przystąpiono do rozwiązania zagadek, które prowadziły do… kolejnych zagadek… i kolejnych łamigłówek. A czekające na uczestników zadania były naprawdę trudne – trzeba było wykazać się znajomością matematyki, logicznym myśleniem, odczytywaniem szyfrów. Po północy wszystkie zadania zostały rozwiązane, szyfry złamane, a klucz od zamkniętego pokoju zdobyty. Trzeba było jeszcze „tylko” zmierzyć się w pojedynku na umysły ze strażnikiem skrzyni, a następnie znaleźć sposób, by ją otworzyć.  Po prawie czterech godzinach zmagań młodzi odkrywcy dotarli do słodkiego skarbu. Ich  radość była bezcenna!

  Mimo zmęczenia, tego wieczoru nikt nie myślał o zmrużeniu oka. Nocne godziny umilały wszelkiego rodzaju gry, a najwytrwalsi wytrzymali bez snu do 6 rano. Niezwykłe wspomnienia z szalonej Nocy Bibliotek, z pewnością pozostaną w naszej pamięci na długi czas!

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane