Poseł Brynkus w ogniu pytań

12 czerwca 2018 21:23:39

  We wtorek, 12 czerwca w Wadowickiej Bibliotece Publicznej poseł Józef Brynkus (Kukiz’15) spotkał się z mieszkańcami Wadowic. Nie zabrakło trudnego pytania o kandydowanie na burmistrza.

  

Poseł Brynkus w ogniu pytań

  Tuż przed meczem polskiej reprezentacji o godz. 17 rozpoczęło się spotkanie posła dr. hab. Józefa Brynkusa z wadowiczanami. Formuła była otwarta, nie było prelekcji jak ma to w zwyczaju chociażby burmistrz Mateusz Klinowski, tutaj mieszkańcy pytali, a poseł od razu odpowiadał. Dominowały sprawy lokalne, ale nie zabrakło też „dużej” polityki.

  

  Jak pokazało spotkanie mieszkańców nadal bulwersuje próba przekształcenia 22 hektarów gruntów na granicy Choczni, Inwałdu i Frydrychowic. Obecni na spotkaniu nie chcą hipermarketów w tym miejscu. Apelowali wręcz do posła o przywrócenie praworządności w Wadowicach, z czym są według nich problemy, co pokazało ostatnie uchylenie uchwały dot. hipermarketów w Choczni przez Wojewodę Małopolskiego. Poseł mówił w tym kontekście o swoim zawiadomieniu do prokuratury, jakie złożył niedawno.

  Na sercu przybyłym na spotkanie leży też rozwiązanie problemu komunikacyjnego w Wadowicach. Poseł opowiadał się tutaj za jak najszybszą budową Beskidzkiej Drogi Integracyjnej i powstaniem drugiego mostu na Skawie. Według Józefa Brynkusa wprowadzona przez burmistrza Klinowskiego tzw. darmowa komunikacja miejska w Wadowicach to absurd.

  

  Poseł musiał zmierzyć się również z pytaniami o Centralny Port Lotniczy, którego budowy nie przekreślał, czy o reformę wymiaru sprawiedliwości. Zebrani apelowali do Józefa Brynkusa o budowę wodociągu do Kaczyny czy przywrócenie skrzynek pocztowych na wioskach.

  Mieszkańcy pytali również posła Józefa Brynkusa czy będzie startował w nadchodzących wyborach na burmistrza Wadowic. Parlamentarzysta unikał jednoznacznej odpowiedzi, mówiąc że czeka na ogłoszenie oficjalnego startu kampanii wyborczej. Jednak według komentatorów lokalnej sceny politycznej start posła Brynkusa jest raczej pewny. Może prorocze będzie tutaj przejęzyczenie się jednego z obecnych na sali, który zwrócił się do posła per panie burmistrzu...

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane