PiS wziął Sejmik Małopolski

25 października 2018 11:04:39

  Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości szturmem wzięli Małopolski Sejmik Wojewódzki. Na 39 miejsc zdobyli 24 mandaty. Do Sejmiku Wojewódzkiego dostało się jeszcze 11 kandydatów koalicji Platforma.Nowoczesna KO oraz 4 kandydatów Polskiego Stronnictwa Ludowego. Z terenu naszego powiatu do Sejmiku dostało się dwóch kandydatów PiS: Filip Kaczyński oraz Rafał Stuglik.

  

PiS wziął Sejmik Małopolski

  W wyborach do Sejmiku Województwa Małopolskiego zdecydowanie zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 43,55% głosów. Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska uzyskała poparcie na poziomie 22,66%, natomiast Polskie Stronnictwo Ludowe osiągnęło wynik 10,03%. I tylko te trzy komitety wyborcze podzieliły miedzy siebie 39 mandatów w Małopolskim Sejmiku Wojewódzkim. PiS zdobył 24 mandaty, P.N KO 11 mandatów, a PSL 4 mandaty. Pozostałe partie, ugrupowania i komitety wyborcze pozostały bez mandatów. Do Sejmiku Wojewódzkiego nie dostali się kandydaci m.in. Kukiz’15 - 5,76%, Wspólna Małopolska - 4,48%, SLD Lewica Razem - 2,87%.

Z naszego okręgu (Okręg nr 4) mandaty zdobyli:

Stanisław Bernaś (PSL) z Nowego Targu,

Stanisław Bisztyga (Platforma.Nowoczesna KO) z Myślenic,

Filip Kaczyński (PiS) z Wadowic,

Marek Wierzba (PiS) ze Skawy

Jan Piczura (PiS) z Witowa,

Rafał Stuglik (PiS) z Wieprza,

Robert Bylica (PiS) z Jasienicy.

   

  Na uwagę zasługuje doskonały wynik Filipa Kaczyńskiego. Lider listy PiS w naszym okręgu wyborczym zdobył rekordową liczbę  - 38702 głosy. Jest to najlepszy wynik ze wszystkich kandydatów w naszym okręgu wyborczym i czwarty w całym województwie małopolskim.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane