20 osób rannych w wypadku na Zakopiance

8 czerwca 2018 19:09:59

  4 osoby zostały ciężko ranne, a 16 lekko w wypadku drogowym, do jakiego doszło dzisiaj na Zakopiance k. Myślenic. Uruchomiono infolinię: 12 392 11 15.

  

20 osób rannych w wypadku na Zakopiance

  W piątek, 8 czerwca br. o godzinie  10:40  na Zakopiance w miejscowości Tenczyn k/ Myślenic miał miejsce wypadek drogowy z udziałem autokaru przewożącego wycieczkę szkolną z Podhala do Warszawy, który zderzył się z TIR-em oraz z samochodem osobowym. Autobus przewoził 43 siódmoklasistów z jednej z warszawskich szkół podstawowych oraz ich 3 opiekunów.

  W wyniku zdarzenia rannych zostało 20 osób, które trafiły karetkami pogotowia oraz śmigłowcami do małopolskich szpitali.  4 osoby z ciężkim obrażeniami ciała, to kierowca autokaru, kierujący samochodem ciężarowym, dziecko i opiekun uczniów, a 16 osób odniosło lekkie obrażenia.

  Pozostałych 28 uczestników wypadku nie wymagających hospitalizacji zostało umieszczonych w jednej z okolicznych szkół. Osobom uczestniczącym w  zdarzeniu udzielana jest też pomoc psychologiczna.  

   Poszkodowani w tym zdarzeniu doznali szeroko rozumianych urazów (złamania kości, kręgów, stłuczenia, rany, obrażenia powierzchowne), jakie są najczęściej spotykane w wypadkach komunikacyjnych. Jedna osoba jest w stanie ciężkim. W większości ci poszkodowani, którzy zostali hospitalizowani, są w stanie dobrym. Znajdują się oni w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, Szpitalu w Nowym Targu, w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach, w CUMRiK w Krakowie, w Szpitalu w Suchej Beskidzkiej, w Szpitalu im. Żeromskiego w Krakowie, w Szpitalu w Limanowej. Obecnie w sumie hospitalizowanych jest 18 osób.

  Na miejscu pracowali  policjanci ruchu drogowego zabezpieczający ślady i ustalający przebieg zdarzenia. Z uwagi na rozmiar wypadku - droga pozostawała na kilka godzin zablokowana  w obu kierunkach. Zostały wyznaczone objazdy: Lubień-Mszana Dolna- Rabka Zdrój.

  

  Podczas dzisiejszych działań ratowniczych wziął udział śmigłowiec służby SAR z LZPR Kraków. Śmigłowiec Mi8 zabrał z miejsca wypadku 7 lżej rannych dzieci oraz jedną osobę dorosłą. Akcja śmigłowca koordynowana była przez Cywilno Wojskowy Ośrodek Koordynacji Poszukiwania i Ratownictwa Lotniczego ARCC w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej z Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego z Krakowa oraz Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

   

  Na bazie Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego została uruchomiona infolinia dotycząca osób poszkodowanych i przewiezionych do Szpitali: 12 392 11 15.

(fot. KWP w Krakowie)

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane