Alkohol nie dla kierowców

10 lipca 2018 13:59:51

  Prowadzenie pojazdów po spożyciu alkoholu jest zagrożeniem dla pasażerów jak i samego kierowcy a szczególnie, jeśli dotyczy to autokarów. Policjanci wadowickiej drogówki zatrzymali dwóch kierowców zawodowych będących w stanie nietrzeźwym i wykonujących czynności służbowe.

  

Alkohol nie dla kierowców

  W Andrychowie na ulicy Daszyńskiego w dniu 2 lipca 2018 podczas prowadzonych działań policjanci zatrzymali taksówkę osobową. Kierujący przewoził  w samochodzie klientów. Po badaniu na stanu trzeźwości okazało się, że jest po użyciu alkoholu 0,21 mg/l.

  

  Natomiast 6 lipca 2018 roku w Kalwarii Zebrzydowskiej na ulicy Krakowskiej policjanci zatrzymali autokar turystyczny. Kierowca przewoził pasażerów w stanie nietrzeźwym. Wynik 0,24 mg/l nie pozwolił mu na kontynuowanie jazdy. Niestety w związku z tym program podróżującej z nim wycieczki z województwa kujawsko-pomorskiego musiał ulec zmianie.

  

  Mężczyźni odpowiedzą za prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu art. 87§1 Kodeksu Wykroczeń, grozi im kara aresztu albo grzywna powyżej 50 złotych, ponadto zakaz prowadzenia pojazdów.

  

  Przypominamy iż kierowca, który prowadzi pojazd mechniczny w stanie nietrzeźwości, naraża się na odpowiedzialność karną nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Sąd orzeka wobec takiej osoby zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata, a także świadczenie pieniężne w wysokości, co najmniej 5 tysięcy złotych. W przypadku ponownego popełnienia takiego samego przestępstwa, np. świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym wzrasta dwukrotnie, do 10 tysięcy zł.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane