Centra Rehabilitacyjne i Komunikacyjne w Brzeźnicy

10 lipca 2018 15:22:32

  W maju br. rozpoczęto budowę Centrum Komunikacyjnego w celu poprawy dostępności komunikacyjnej. Budynek dworca kolejowego będzie gruntownie przebudowany a na placu przy budynku powstanie min. parking. Natomiast budowę Centrum Medyczno – Rehabilitacyjnego rozpoczęto już w ubiegłym roku. Będzie to lokal o powierzchni ponad 1000 metrów kwadratowych.

  

Centra Rehabilitacyjne i Komunikacyjne w Brzeźnicy

Budowa Centrum Medyczno – Rehabilitacyjnego w Brzeźnicy

 

  Największą trwającą inwestycją jest budowa Centrum Medyczno – Rehabilitacyjnego w Brzeźnicy. W ubiegłym roku na działce gminnej przy ul. Kościelnej rozpoczęto budowę obiektu o powierzchni ok. 1600 m2 z przestronnym parkingiem. Na parterze będą gabinety lekarskie i ambulatoryjne oraz poczekalnie dla dorosłych i dla dzieci. Z kolei na piętrze zaplanowano oddział rehabilitacji indywidualnej i lokale usługowe. Budowa tego wielofunkcyjnego obiektu ma na celu zwiększenie usług specjalistycznych i ogólnej opieki zdrowotnej, w tym ułatwienie dostępu do opieki rehabilitacyjnej mieszkańcom gminy.

  

Budowa Centrum Komunikacyjnego w Brzeźnicy 

  W celu poprawy dostępności komunikacyjnej od połowy maja trwa Budowa Centrum Komunikacyjnego w Brzeźnicy. W ramach tego przedsięwzięcia gruntowny remont przejdzie budynek dworca kolejowego, który zachowując swój pierwotnie architektoniczny wizerunek zostanie całkowicie wyremontowany. Równocześnie na placu przy budynku trwają roboty ziemne, aby zmienić zaniedbany teren na centrum komunikacyjne. Tu dla mieszkańców jadący do pracy czy szkoły powstanie peron autobusowy, obok wiele miejsc postojowych i parking typu „Park and Ride” w celu bezpiecznego pozostawienia samochodu, motocyklu czy roweru. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku. Koszty budowy centrum to ponad 3 mln zł z czego 85% kosztów kwalifikowanych udało się pozyskać ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane