Otwarto Punkt Informacyjny MARR w Wadowicach

30 maja 2018 14:18:25

  W Wadowicach ruszyła działalność Powiatowego Punktu Informacyjnego Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Oficjalnego otwarcia dokonano 30 maja br.

  

Otwarto Punkt Informacyjny MARR w Wadowicach

  Od dzisiaj w Wadowicach działa Powiatowy Punkt Informacyjny Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., który swoją siedzibę znalazł w budynku przy Placu Jana Pawła II 8.

  Oficjalnego otwarcia dokonał Wiceprezes Zarządu MARR S.A. dr Stanisław Bisztyga. W uroczystości otwarcia uczestniczyli zaproszeni goście, m.in. wiceburmistrz Wadowic Ewa Całus, Prezes LGD Wadoviana Dorota Balak, przedsiębiorcy, m.in. Wioletta Ochman, Maciej Koźbiał, Zenon Szewczyk oraz pracownicy MARR.

  

 

  Mieszkańcy jak również przedsiębiorcy z terenu powiatu wadowickiego będą mogli tutaj, na miejscu zapoznać się z ofertą Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. i skorzystać z prowadzonych przez MARR działań na rzecz rozwoju przedsiębiorczości, w tym realizowanych projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

  Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A rozpoczęła na terenie powiatu Wadowickiego realizację projektu "Czas na Biznes II", którego założeniem jest aktywizacja osób bezrobotnych i biernych zawodowo w wieku powyżej 30 roku życia.

   Wsparcie obejmuje: szkolenia, doradztwo i bezzwrotną dotację na założenie działalności gospodarczej, a także roczne bezpłatne indywidualne i profilowane doradztwo służące utrzymaniu firmy na rynku.

  Realizacja ma na celu aktywizację osób wykluczonych z życia gospodarczego ze względu na wiek, niepełnosprawność czy długotrwałe pozostanie bez zatrudnienia, podniesienie poziomu ich kompetencji - kluczowych w prowadzeniu przedsiębiorstwa oraz zapewnienie trwałości nowopowstałych firm.

  Głównym celem projektu jest rozwój przedsiębiorczości na terenie subregionu Małopolski zachodniej poprzez udzielenie 520 dotacji na założenie nowych i trwałych mikroprzedsiębiorstw w okresie do 06.05.2021 r. Wysokość dotacji wynosi 25.320,00 zł.

  W Punkcie Obsługi PPI Wadowice dostępne są również informacje o projektach realizowanych na rzecz micro i średnich przedsiębiorstw tj.: Lider CSR - zarządzanie wiekiem - Małopolska Zachodnia oraz Małopolskie Bony Rozwojowe. Można również poznać zasady udzielania pożyczek na preferencyjnych warunkach.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane