Energetyczne Partnerstwo w Wadowicach

26 czerwca 2018 09:27:22

  25 czerwca w Urzędzie Miejskim w Wadowicach Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski, Dyrektor Biura Rynków Małej Mocy PGE Energia Ciepła Mariusz Dziura oraz Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej TERMOWAD Jerzy Korkowski podpisali list intencyjny będący elementem szerszego planu współpracy PGE Energii Ciepła z samorządami z całej Polski. Współpraca polega na pomocy w rozwoju lokalnego systemu ciepłowniczego i wsparciu w realizacji niezbędnych do tego inwestycji.

  

Energetyczne Partnerstwo w Wadowicach

  PGE Energia Ciepła jest państwową spółką odpowiedzialną za realizację Strategii Ciepłownictwa Grupy PGE na lata 2018-2023 z perspektywą do 2030, której istotnym elementem jest rozwój infrastruktury ciepłowniczej. Intencją PGE jest bycie liderem zmian środowiskowych w sektorze poprzez prowadzenie działań wspierających walkę o czyste powietrze w polskich miastach. Tym samym Grupa PGE zapowiada umocnienie pozycji kluczowego dostawcy ciepła po konkurencyjnych dla klientów cenach.

- W ramach porozumienia PGE Energia Ciepła wykona szczegółową analizę techniczną i ekonomiczną określającą potrzeby i możliwości inwestycji w rozwój istniejącej infrastruktury ciepłowniczej. PGE Energia Ciepła chce być lokalnym partnerem wspierającym samorządy w rozwoju ciepłownictwa, przy jednoczesnym zabezpieczenia jego dostaw - mówi Mariusz Dziura, Dyrektor Biura Rynków Małej Mocy, PGE Energia Ciepła.

   

 Burmistrz Wadowic podkreśla: „Strategiczne partnerstwo z PGE wydaje są najlepszą drogą do zapewnienia przyszłości ciepłownictwu powiatowemu. Jest niezbędne, aby zapewnić rozwój sieci ciepłowniczej i modernizację źródeł ciepła, co stanowi jeden ze sposobów walki z zanieczyszczeniem powietrza generowanym przez indywidualne instalacje grzewcze. Jestem bardzo ciekaw efektów naszej współpracy, ale przede wszystkim czekają na nie nasi mieszkańcy”.

 Źródło: UM Wadowice

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane