Będzie remont drogi Bachowice - Spytkowice

18 września 2018 12:41:02

  Zarząd Powiatu w Wadowicach złożył wniosek do Urzędu Wojewódzkiego o dofinansowanie modernizacji drogi powiatowej Bachowice-Spytkowice. Chodzi o dotację 1,7 mln zł. Łączna długość planowanych do przebudowy fragmentów wynosi 2,7 km.

  

Będzie remont drogi Bachowice - Spytkowice

  W poniedziałek (17.09) Bartosz Kaliński, starosta wadowicki oraz Mariusz Krystian, wójt Spytkowic zwołali w tej sprawie briefing prasowy. Spotkanie odbyło się na ul. Wadowickiej w Spytkowicach, która stanowi jeden z odcinków zgłoszonych we wniosku o dofinansowanie. A te odcinki sumie dwa, jeden w Spytkowicach, a drugi w Bachowicach. Łączna długość planowanych do przebudowy fragmentów wynosi 2,7 km.

  Zakres modernizacji obejmuje wykonanie koniecznych poszerzeń jezdni do normatywnych szerokości (6,6 metra), wykonanie poboczy, przebudowę czterech skrzyżowań oraz wjazdów indywidualnych i publicznych, renowację odwodnienia, a także remont przepustów. 

  Wartość całej inwestycji szacuje się na ok. 3,4 mln zl, z czego blisko połowa ma pochodzić z rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej (PRGiPID), czyli tzw. „Adamczykówki”. Część środków powinna dołożyć także gmina Spytkowice. 

Myślę, że dołożymy, ale nie wiem jeszcze ile, bo musimy najpierw znać kosztorys poprzetargowy, który zazwyczaj różni się od tego ofertowego – wyznaje wójt Spytkowic, Mariusz Krystian. - Nasza współpraca ze Starostwem układa się bardzo dobrze i uważam, że tak to powinno wyglądać, bo dzięki temu razem możemy zrobić naprawdę wiele ważnych inwestycji, w bardzo dobrym standardzie. Najlepszym przykładem jest tutaj droga Wyźrał-Ryczów-Łączany, przy której także partycypowaliśmy w kosztach – dodaje. 

  Dobra współpraca obu samorządów to również zasługa spytkowickich radnych, którzy przychylnie podchodzą do partycypacji w kosztach inwestycji na drogach powiatowych. 

Jeżeli jest taka potrzeba, rada gminy Spytkowice zawsze dokłada środki finansowe do inwestycji powiatowych, nawet kosztem dróg gminnych – przyznaje Jerzy Piórowski, przewodniczący rady gminy Spytkowice. 

O tym, jak ważna jest to inwestycja dla całej naszej gminy świadczy chociażby bardzo duży ruch. To droga o bardzo dużym natężeniu – uzupełnia Krzysztof Byrski, radny gminny.

  Planowana przebudowa jest kontynuacją prac realizowanych na tej drodze przez władze powiatu od 2016 r.. 

W ciągu trzech ostatnich lat wyremontowaliśmy prawie 2 km drogi Bachowice-Spytkowice. Moja kadencja dobiega końca, ale poza dziesiątkami inwestycji przeprowadzonych w latach 2014-2018, nowemu zarządowi zostawiam "szufladkę" z wieloma projektami. Poza ww. inwestycji jedną z większych będzie dokończenie przebudowy Białej Drogi – mówi Bartosz Kaliński, starosta wadowicki. 

  Kończąca się kadencja jest rekordowa w historii Powiatu Wadowickiego. W ciągu czterech lat na drogach powiatowych wyremontowano 80 km nawierzchni, wybudowano 12 km chodników i 3 mosty. 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane