W niedzielę jubileusz LKS Chełm w Stryszowie

25 lipca 2018 16:16:12

  W najbliższą niedzielę drużyna LKS „Chełm” Stryszów zmierzy się z Hutnikiem Kraków. Mecz zorganizowano w ramach obchodów 70-lecia Ludowego Klubu Sportowego "Chełm" w Stryszowie.

  

W niedzielę jubileusz LKS Chełm w Stryszowie

  To będzie gratka dla kibiców piłki nożnej. Już w najbliższą niedzielę, 29 lipca br., Ludowy Klub Sportowy „Chełm” w Stryszowie podejmie na swoim stadionie drużynę Hutnika Kraków.

  Rywale stryszowian w ubiegłym sezonie wywalczyli awans i do Stryszowa przyjeżdżają już jako drużyna trzecioligowa. Gospodarze będą więc musieli mocno natrudzić, aby strzelić Hutnikowi gola.

  Mecz zostanie zorganizowany w ramach obchodów 70-lecia Ludowego Klubu Sportowego „Chełm”.

  Organizatorzy zadbali również o dodatkową atrakcję. Po meczu obędzie się koncert muzyczny.

   

Zapraszamy

Niedziela, 29 lipca 2018 r., godz. 17.00

Stadion LKS „Chełm” w Stryszowie

  

Historia Klubu

  Ludowy Zespół Sportowy w Stryszowie powstał w 1948 roku, korzystał z małego boiska sportowego „za browarem” w Stryszowie. W 1962 roku została zarejestrowana w PZPN sekcja piłkarska LZS Stryszów i zgłoszona do rozgrywek o mistrzostwo klasy „C” podokręgu Wadowice. Właśnie wtedy LZS przyjął nazwę „Chełm”, która pochodzi od góry wznoszącej się nad Stryszowem.

  W latach 1962-1968 drużyna piłkarska jako gospodarz rozgrywał swoje mecze mistrzowskie na boisku w Zakrzowie. Dzięki aktywności działaczy LZS-u zostało wybudowane w czynie społecznym boisko sportowe w Stryszowie, oddano go do użytku 21 lipca 1968 roku.

  W 1969 roku drużyna piłkarska LZS Stryszów awansowała do klasy „B”,a w 1978 roku wskoczyła do klasy „A”.

W 1980 roku klub przechodzi zmiany organizacyjne. LZS został przekształcony w LKS w ten sposób uzyskał osobowość prawną, co pozwoliło założyć przy klubie ZBR (Zakład Remontowo Budowlany). W latach 1981–1990 prowadzi działalność gospodarczą przy LKS-ie. ZBR z dochodów wypracowanych w tej działalności, wybudowano budynek klubowy, oddany do użytku w 1985 roku oraz zmodyfikowano i ogrodzono obiekt sportowy.

W 1985 roku w klubie powstała sekcja motorowa – rajdy obserwowane TRIAL. Drużyny tej sekcji trzykrotnie (1986, 1987, 1988) zdobyły dla naszego klubu tytuł Drużynowego Mistrza Polski w Trialu. W roku 1992 i 1993 na obiekcie LKS „Chełm” Stryszów były organizowane Mistrzostwa Świata w rajdach obserwowanych TRIAL. W 1993 roku odbyły się Mistrzostwa Świata w CYKLOTRIALU.

W 1997 roku powiększyła się baza sportowa klubu o treningowe boisko piłkarskie. W latach 1997, 1999 i 2001 obiekt sportowy nawiedziły powodzie. Poczyniły one ogromne zniszczenia na obiekcie. Dzięki staraniu działaczy klubu oraz Wójta Gminy uzyskano środki, które pozwoliły na usunięcie zniszczeń. Ofiarna praca członków klubu doprowadziła obiekt sportowy do poprzedniego wyglądu. Pomimo różnych trudności jakie spotykały klub w swojej 60-letniej historii, działalność sportowa była zawsze prowadzona.

Na przestrzeni lat działały sekcje: strzelecka, siatkówki, tenisa stołowego, motorowe oraz najdłużej bez przerwy od 1962 roku sekcja piłki nożnej. W sekcji piłki nożnej startowały drużyny w pięciu kategoriach wiekowych (żaki, trampkarze, juniorzy, seniorzy i oldboye). Osiągnięcia i sukcesy LKS „Chełm” Stryszów w swojej 60-letniej działalności weszły na stałe do historii Stryszowa. Stadion sportowy klubu jest miejscem nie tylko zawodów sportowych, ale obiektem gdzie odbywają się różne imprezy okolicznościowe i rozrywkowe, na których spotykają się mieszkańcy całej gminy

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane