Dwa spektakle Progu

15 czerwca 2018 10:52:30

  Teatr PRÓG powraca na scenę ze zdwojoną siłą i w sobotę zaprezentuje swoje dwa  nowe spektakle.

  

Dwa spektakle Progu

  W Wadowickim Centrum Kultury w sobotę 16 czerwca o godzinie 17.00 PRÓG zaprezentuje podwójne wydarzenie teatralne: premierę spektaklu "Załoga G-moll" oraz premierowy pokaz peformansu "Popołudnie w Szczęśliwicach". W bogatym dorobku PROGU, który nie raz zaskakiwał nas eksperymentami na deskach scenicznych i w plenerze, performans będzie kolejną eksploracją nowych form sztuki widowiskowej.

Wstęp na oba spektakle jest bezpłatny.

  

  Teatr PRÓG powstał w 2005 roku i pod reżyserskim kierownictwem Bartosza Nowakowskiego od lat współtworzy życie kulturalne Wadowic. Dokonania zespołu doceniane były niejednokrotnie nie tylko w Polsce, ale także na zagranicznych i międzynarodowych festiwalach. Od roku  2013 Teatr PRÓG jest także rezydentem sceny kameralnej w Teatrze Witkacego w Zakopanem.

   

Załoga G-moll

  Pewnego dnia do pokoju młodej dziewczyny wpada przez dziurę w ścianie tajemnicza załoga nieprawdopodobnego statku. Ich wspólna podróż jest naszym głosem w trudnym temacie zaburzeń psychicznych, które dotykają coraz większej ilości coraz młodszych ludzi, a zgodnie z danymi WHO staną się główną chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Chcemy jednak w tych trudnościach widzieć szansę na rozwój, szansę, by potraktować swój rozbity wewnętrzny obraz świata jak mozaikę i zacząć odpowiedzialnie budować fascynujący pejzaż własnych priorytetów na miarę naszych marzeń, wierząc, że tylko tak można zbudować lepszy świat.

  

Popołudnie w Szczęśliwicach

Performans na głosy, postawy, gesty i kroki.

  Wiek XX był czasem wielkiego rozwoju, ale także stuleciem wojen i rewolucji. To wiek, który przebudował kraje i społeczeństwa. Sto lat temu Polska odzyskała niepodległość. Trzeba było zbudować nowe państwo, które stałoby się domem. Patrząc wstecz na te sto lat przemian, młodzi ludzie, którzy budować będą kolejne stulecie, opowiadają, jak chcieliby urządzić ten dom, by wszystkim żyło się w nim dobrze. Precyzyjny zgeometryzowany ruch performerów jest inspirowany przez prace teatralne i plastyczne oraz teksty programowe artystów awangardy XX wieku. Jest próbą własnej odpowiedzi na projektowane w przyszłość, czyli naszą teraźniejszość, wyzwania, które dostrzegali tacy twórcy jak Meyerhold, Strzemiński i Kobro czy grupa Fluxus. Performans - forma sztuki żywej tworzonej w czasie rzeczywistym opartej na improwizacji i osobistej, personalnej wypowiedzi artystów przed publicznością.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane