Dyrektorka CKiW straciła fotel

30 listopada 2017 19:18:18

  Po „męskiej rozmowie” Tomasza Żaka z dyrektorką Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, burmistrz Andrychowa przyjął dymisję Anety Wądrzyk. Będzie konkurs na to stanowisko.

  

Dyrektorka CKiW straciła fotel

  Podczas dzisiejszej, miejscami gorącej sesji Rady Miejskiej w Andrychowie, burmistrz Tomasz Żak poinformował, że dyrektorka Centrum Kultury i Wypoczynku złożyła na jego ręce rezygnację z zajmowanego stanowiska.

  Odwołania Anety Wądrzyk z dyrektorskiego fotela od dawna domagała się tamtejsza opozycja, a ostatnio z rezerwą do efektów pracy dyrektorki CKiW podchodzili również radni powiązani z burmistrzem Andrychowa.

  Po twardej rozmowie, jaką burmistrz Andrychowa przeprowadził z panią dyrektor, Tomasz Żak podjął męską decyzję i przyjął rezygnację Anety Wądrzyk. Burmistrz tłumaczył też radnym, że nie było podstaw prawnych do dyscyplinarnego zwolnienia dyrektorki.

  Część radnych jest zdania, że decyzja burmistrza jest spóźniona, zwłaszcza jeżeli wziąć pod uwagę wyniki finansowe tej największej w gminie Andrychów placówki kultury. Do zbilansowania budżetu potrzebne jest 660 tys. zł. Ostateczne na sesji radni przegłosowali dotację w tej wysokości dla CKiW.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane