Czytomania 2018 II

Anioły Farmacji i Medycyny z Małopolski

3 kwietnia 2018 15:04:51

  Znamy już 7 nominowanych do tej niezwykłej nagrody z województwa małopolskiego. Wśród nich jest czterech lekarzy i trzech farmaceutów. Nagroda jest wyrazem wdzięczności pacjentów za troskliwą opiekę, za ratowanie zdrowia i życia, podtrzymywanie na duchu, za serce.

  

Anioły Farmacji i  Medycyny z Małopolski

  Do nagrody zgłosili ich pacjenci, a o nominacji zadecydowała liczba oddanych głosów. W uzasadnieniach wysyłanych do Fundacji Aniołów Farmacji i Aniołów Medycyny, podkreślane są między innymi: opiekuńcze podejście, bezgraniczne zaangażowanie i skuteczna terapia. Pacjenci piszą: „ten lekarz ma serce”, „opiekował się mną jakbym był kimś najważniejszym”, „dzięki właściwej diagnozie, operacji i leczeniu, uratowano mi życie”, „farmaceuta w mojej aptece jest naprawdę wyjątkowy, on zawsze ma czas, jest uważny i troskliwy”, „dzięki Panu Magistrowi mój mąż odzyskał zdrowie”…

  Nagroda jest wyrazem wdzięczności za opiekę i troskę. Chociaż pacjenci podkreślają profesjonalizm i skuteczność terapii, to najważniejsze jest dla podejście do chorego człowieka – mówi Adam Górczyński – założyciel Fundacji i pomysłodawca tej prestiżowej nagrody.  Reforma służby zdrowia poprzez ludzką twarz i świadczone dobro przez ludzi w niej pracujących nie potrzebuje pieniędzy. Zaczyna się wówczas, gdy chory przekracza próg placówki zdrowia, gabinetu, sali operacyjnej, karetki pogotowia czy apteki; gdy człowiek–pacjent, spotyka się z człowiekiem–lekarzem czy człowiekiem–farmaceutą. Aniołami zostają ci, którzy w polskiej służbie zdrowia dają to, co nie kosztuje nic, a jest dla chorego bezcenne – podkreśla Adam Górczyński.

  O wybraniu laureatów z grona nominowanych i wręczeniu im statuetek decyduje Kapituła Honorowa Nagrody w skład, której wchodzą największe autorytety społeczne i środowiskowe (skład kapituły na stronie: www.fundacja-anioly.org).

     

ANIOŁY FARMACJI I ANIOŁY MEDYCYNY 2017

– nominacje do Nagrody

  

Lekarze:

  1. Barbara Pamuła, specjalista chorób wewnętrznych, Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego, Oświęcim
  2. Danuta Nowakowska, specjalista chorób wewnętrznych, NZOZ Vena Sp. Z O.O., Andrychów
  3. Maria Ostafil, okulista, Szpital Wojewódzki Im. Św. Łukasza Sp. ZOZ, Tarnów
  4. Ryszard Dorosz, lekarz rodzinny, specjalista chorób wewnętrznych, Gminny Ośrodek Zdrowia, Olesno

 

Farmaceuci:

  1. Dorota Kęcka, Apteka ul. Chramcówki 34, Zakopane
  2. Joanna Styrna-Link, Apteka Miejska, Brzesko
  3. Małgorzata Grzelak, Apteka Teresa Franczak, Kraków

   

  Nagroda przyznawana jest od sześciu lat w kategoriach: farmacji – Anioł Farmacji, medycyny – Anioł Medycyny, a od roku 2014 również w kategorii Anioł Honorowy. Przyznawany jest osobom, organizacjom, a także instytucjom, które wspierają Służbę Zdrowia. Dotychczasowymi jej laureatami byli prof. Zbigniew Religa (2014), twórcy filmu Bogowie (2014), Ewa Błaszczyk (2015) założycielka fundacji „Akogo”, Małgorzata Maćkowiak (2015) założycielka Stowarzyszenia Chorób Rzadkich „Ars Vivendi”, Bożena Walter (2016) i Fundacja TVN „Nie jesteś sam” (2016).

   

  20 laureatów nagrody Anioły Farmacji i Anioły Medycyny oraz laureata nagrody Anioł Honorowy poznamy w maju br. podczas uroczystej gali. Zostaną oni uhonorowani statuetkami, ale sama nominacja jest już ogromnym wyróżnieniem.

  Prof. dr hab. n. med. Jerzy Woy-Wojciechowski, przewodniczący Honorowej Kapituły Nagrody, twierdzi, że najważniejsze w służbie zdrowia jest słowo „służba”. Pacjenci zgłaszają tych farmaceutów i lekarzy, którzy mają wielkie serce, sprawdza się bowiem stara prawda, że aby być dobrym farmaceutą czy dobrym lekarzem trzeba przede wszystkim być dobrym człowiekiem.

  Zgłoszenia do nagrody odbywają się za pośrednictwem miesięcznika Moda na Zdrowie – partnera merytorycznego nagrody oraz strony www.fundacja-anioly.org. Więcej o nagrodzie: wikipedia.pl

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane