Zaproś ZUS do siebie – Dni Ubezpieczonego

5 października 2018 15:51:26

  Osoby ubezpieczone są najliczniejszą, ale i najmniej świadomą swoich praw i obowiązków grupą klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. To dla nich, co roku w październiku organizowane są "Dni Ubezpieczonego".  W tym roku ich hasłem przewodnim jest Informacja o stanie konta ubezpieczonego - ważna informacja o Twojej przyszłości. Dni Ubezpieczonego już się rozpoczęły i potrwają do końca miesiąca.

   

Zaproś ZUS do siebie – Dni Ubezpieczonego

  Brak wiedzy na temat swojego ubezpieczenie wynika z faktu bardzo sporadycznego kontaktu z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Ubezpieczeni, to najczęściej osoby pracujące na etatach, czy umowach zleceniu, które bardzo rzadko, albo wcale nie kontaktują się z ZUS. Osoby te nie interesują się ubezpieczeniami społecznymi dopóki nie muszą skorzystać z jakiegoś świadczenia, a do Zakładu przychodzą dopiero wtedy, gdy dowiadują się, że nie mają odprowadzanych składek – tłumaczy Barbara Korpała, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji z oddziału ZUS w Chrzanowie – chcemy to zmienić, chcemy, aby każdy ubezpieczony znał swoje konto w ZUS jak konto w banku.

  

  Eksperci ZUS przyjadą do firmy
W tym roku ZUS przygotował nową formułę Dni Ubezpieczonego. Dla wygody przedsiębiorców i ich pracowników, proponujemy wizytę naszych ekspertów w siedzibie firmy – mówi Barbara Korpała – wystarczy się z nami skontaktować i zgłosić chęć spotkania, w dogodnym dla siebie terminie.

  Jedno spotkanie, wiele informacji
Podczas spotkania specjaliści ZUS objaśnią ubezpieczonym wszystkie zapisy w Informacji o Stanie Konta Ubezpieczonego (IOSKU), którą ZUS wysłał w czasie wakacji do 20 mln Polaków. Krok po kroku pokażemy, jak pracownik może sprawdzić, że są za niego opłacane składki. Powiemy, z jakich świadczeń skorzystają ubezpieczeni dzięki poprawnym zapisom na koncie np. w razie choroby, urodzenia dziecka, wypadku przy pracy. Wyjaśnimy, kiedy środki z subkonta wypłacamy bliskim. Pokażemy też, jak sprawdzać stan swojego konta w ZUS przez internet - wylicza Barbara Korpała. Eksperci ZUS opowiedzą również o korzyściach elektronicznych zwolnień lekarskich, zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Wszystkim chętnym założą profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS).

  Zainteresowani pracodawcy mogą zgłosić chęć spotkania, wysyłając zgłoszenie na adres: mateusz.kajda@zus.pl lub malgorzata.luszczek@zus.pl albo zadzwonić pod nr telefonu: 32 318 11 50 lub 32 624 55 84 i podać dogodny dzień i godzinę, adres oraz orientacyjną liczbę osób, która weźmie udział w spotkaniu.


Anna Szaniawska
Regionalny rzecznik ZUS w Małopolsce

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane