Podwójny sukces naszego stolarza!

12 marca 2018 19:37:36

  W dniach 8-9 marca 2018 r. w Zespole Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu odbył się VI Ogólnopolski Konkurs dla Techników Technologii Drewna i Stolarzy. Pierwsze miejsce zajął w nim uczeń naszego Centrum Marcin Potoczny, zdobywając prestiżowy tytuł „SPRAWNEGO W ZAWODZIE” i potwierdzając swoje doskonałe przygotowanie do wykonywania zawodu stolarza.

  

Podwójny sukces naszego stolarza!

  Podstawowym celem konkursu jest propagowanie kształcenia zawodowego w zawodach stolarz oraz technik technologii drewna poprzez:

- umożliwienie rywalizacji, na polu umiejętności zawodowych, uczniom szkół o profilu drzewnym,

- wyrabianie u uczniów zainteresowań zawodowych, wytwarzanie atmosfery fachowości
i prestiżu zawodowego,

- zwrócenie uwagi na uczniów zdolnych w aspekcie ogólnozawodowym,

- analizę tematyki programów nauczania w aspekcie możliwości i jakości ich realizacji,

- umożliwienie kontaktów międzyszkolnych oraz wymianę doświadczeń.

  Konkurs odbył się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Marszałka Województwa Małopolskiego, Kuratorium Oświaty w Krakowie i Katowicach, Powiatu Oświęcimskiego i Wadowickiego, Prezydenta Miasta Oświęcimia, Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej, Wójta Gminy Oświęcim oraz dwóch wyższych uczelni - Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: „Gazeta Przemysłu Drzewnego”, drewno.pl, Biznes.meble.pl, „Lakiernictwo przemysłowe”, „Profesjonalny Parkiet” oraz „Kurier Drzewny”.

   

  W ramach VI Ogólnopolskiego Konkursu dla Techników Technologii Drewna i Stolarzy własny konkurs, „Sprawny w Zawodzie Parkieciarz”, przeprowadziło Stowarzyszenie Parkieciarzy Polskich. Celem było wypromowanie tego zawodu wśród uczniów szkół zawodowych poprzez praktyczne wykonywanie robót parkieciarskich z wykorzystaniem najnowszych technologii, narzędzi i obrabiarek stosowanych w parkieciarstwie. Również w tych zmaganiach Marcin Potoczny był bezkonkurencyjny - zdobył pierwsze miejsce, wykazując się dużą znajomością tematu.

  

  Jego sukcesy zostały uhonorowane wieloma cennymi nagrodami, m.in. profesjonalnymi elektronarzędziami czy rowerem górskim.

 Marcinowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Robert Brańka

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane