Drugie miejsce w Małopolsce

18 maja 2018 13:57:27

  Uczennice pierwszej  klasy Liceum Policyjnego zajęły drugą lokatę w eliminacjach okręgowych tegorocznej edycji Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości.

  

Drugie miejsce w Małopolsce

  Wiktoria, Paulina i Patrycja musiały najpierw rozwiązać test wielokrotnego wyboru, następnie dokonać pisemnego zgłoszenia patentu, uzasadnić przepisami prawnymi własne postulaty, dotyczące usprawnienia softwarowo-technicznego, by następnie dotrzeć do ustnego finału. Etap ten polegał na udzielaniu przez uczestników odpowiedzi na serię pytań, zadawanych przez członków komisji.

  Celem tej Olimpiady jest zainteresowanie młodzieży tematyką innowacyjności, ze szczególnym naciskiem na nabycie praktycznych umiejętności, związanych z dokonywaniem i zgłaszaniem projektów wynalazczych oraz aktywizacją twórczego myślenia.

- Olimpiada Wiedzy o Wynalazczości, jak również każda inna olimpiada, rozwija w uczniach pasje, zainteresowania i kształtuje umiejętność samodzielnego zdobywania wiedzy. Bardzo dobrze przygotowuje uczniów do podejmowania nauki w szkołach wyższych, jak również przydaje się w późniejszej karierze i rozwoju zawodowym. Szczególnie cieszy to, że uczennice w tak młodym wieku, bo dodajmy są to dopiero pierwszoklasistki, już mogą pochwalić się sporym sukcesem. – dr inż. Marcin Matyjasik, opiekun merytoryczny uczennic, Z-ca Dyrektora CKZiU nr 2 w Wadowicach.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane