Karol Paździor najlepszy w Małopolsce

21 maja 2018 12:49:32

  W Muzeum Armii Krajowej podsumowano etap wojewódzki tematycznego konkursu historycznego – zwyciężył uczeń Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej – Karol Paździor.

  

Karol Paździor najlepszy w Małopolsce

  15 maja 2018 r. w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila" odbyła się uroczystość zakończenia etapu wojewódzkiego XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej".

  Uczestniczył w niej uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej Karol Paździor, który zdobył tytuł laureata, uzyskując 100 % punktów. Jest to ogromny sukces, o czym świadczyć może to, iż na 549 uczestników etapu wojewódzkiego taki wynik osiągnęło dwóch uczniów. Dyplom odebrał z rąk Małopolskiego Wicekuratora Oświaty p. Haliny Cimer oraz Przewodniczącej Komisji Wojewódzkiej p. Iwony Florczyk-Szwak. Gratulujemy wiedzy i dotychczasowych osiągnięć!

  

  Przed Karolem udział w etapie centralnym, który odbędzie się w Warszawie w dniach 7-9 czerwca 2018 r. Spotka się tam ze zwycięzcami z innych województw.

  Karol w ramach przygotowań wraz z dwójką kolegów - Jakubem Bielem (finalistą wojewódzkim) i Aleksandrem Pływaczem (finalistą rejonowym) 3 maja 2018 r. wziął udział w zorganizowanej przez Szkołę i Radę Rodziców w Jaszczurowej wycieczce do Warszawy, gdzie zwiedził Muzeum Wojska Polskiego oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

  Należy nadmienić, iż nasza gmina, a w szczególności Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Świnnej Porębie jest wieloletnim organizatorem etapu rejonowego konkursu „Losy żołnierza..." (D. Polan, foto R. Kadela)

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane