Blisko 300 uczniów przystąpiło „Do hymnu”

4 października 2018 07:08:47

  Blisko 300 uczniów z dwóch szkół z gminy Kalwaria Zebrzydowska wykonało Hymn Narodowy i inne pieśni patriotyczne biorąc udział w  Ogólnopolskim Konkursie dla szkół „Do Hymnu” organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Do konkursu „Do hymnu”  w całej Polsce przystąpiło  559 szkół.

  

Blisko 300 uczniów przystąpiło „Do hymnu”

  Zadaniem konkursowym było wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów Szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych.

- Tego arcyskomplikowanego zadania podjęła się Beata Oczkowska nauczycielka z Zespołu  Szkolno-Przedszkolny w Stanisławiu Dolnym. Dzielnie wspierały ją wychowawczynie klas IV-VIII dopingując swoich uczniów do efektywnego uczenia się tekstów na pamięć "Mazurka Dąbrowskiego", "Roty" oraz "Marszu Polonia". Przesłuchanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Stanisławiu Dolnym, która gości nas od początku września w swoich podwojach informuje Dorota Kawaler Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stanisławiu Dolnym

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pieśni a capella na żywo i bez akompaniamentu, ale na szczęście z udziałem nauczyciela prowadzącego. Wykluczono możliwość użycia nagłośnienia i playbacku.

Śpiew oceniało Jury w składzie dwuosobowym: prof. Barbara Sobolczyk z Akademii Muzycznej w Łodzi i Krzysztof Kozłowski, ogólnopolski koordynator akcji.

- Jeszcze na długo przed umówioną godziną przesłuchania zjawili się uczniowie z klasy czwartej, lekko stremowani, ale zadowoleni. Towarzyszyli im rodzice, którzy wspierali dzielnie swoje pociechy i oczywiście dopingowali. Do nich dołączyli uczniowie z klas V-VIII wraz z wychowawcami i Dyrektor Dorotą Kawaler. Humory wszystkim dopisywały – dodaje Dorota Kawaler Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stanisławiu Dolnym

Na przesłuchanie przybył też  Augustyn Ormanty Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej, Brygida Paw, przewodnicząca Rady Rodziców i Rodzice.

Do konkursu przystąpili również uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej w ramach przesłuchania konkursowego uczniowie wykonali: „Hymn Państwowy, „Rotę” i „Marsz Polonia”, a nie było to rzeczą prostą, gdyż utworzony specjalnie na tę uroczystość chór składał się z aż 216 osób - uczniów z klas od I do VIII.

- Atmosfera w tym dniu była podniosła i można było odczuć ducha patriotyzmu. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i w sposób godny prezentowali naszą szkołę. Pięknie wykonali pieśni patriotyczne, za co otrzymali gromkie brawa i liczne pochwały od gości i publiczności – mówi Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej Maria Mlak

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane