Odmłodzony Sejmik

8 czerwca 2018 08:19:30

  W czwartek, 7 czerwca w sali obrad Sejmiku Województwa Małopolskiego obradowały dzieci i młodzież z całej Małopolski.

  

Odmłodzony Sejmik

  W rolę radnych wcielili się uczniowie szkół średnich i podstawowych z terenu całego województwa. Wśród nich była również 3-osobowa reprezentacja Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Pawła II w Radoczy. Młodzież wybrała prezydium Sejmiku oraz Zarząd Województwa. Następnie obradowała w temacie "Jak oceniasz samorząd dziś i jakim widzisz go jutro? Współczesna rola samorządu w Polsce".

  Młodych radnych przywitała Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska i Wiceprzewodniczący Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Filip Kaczyński, który życzył zgromadzonym, aby o ile jest to ich marzenie zasiedli w przyszłości w tych ławach jako dorośli radni Sejmiku:

Bycie radnych naszego województwa to niezwykły zaszczyt, honor. Trzeba jednak pamiętać również o tym, że reprezentowanie przeszło 3 milionów mieszkańców to też wielka odpowiedzialność. Na tej sali podejmowane są bowiem decyzje mające wpływ na życie nas wszystkich - mówił radny małopolskiego Sejmiku Filip Kaczyński.

  

  Aby zasiąść w ławach Małopolskiego Sejmiku Dzieci i Młodzieży trzeba było wykazać się dużą wiedzą o naszym województwie w konkursie "Co Ty wiesz o regionie?", który odbywał się jesienią ubiegłego roku. Tegoroczny Sejmik Dzieci i Młodzieży to już druga edycja wydarzenia, podczas którego przez jeden dzień młodzi mieszkańcy Małopolski rządzą województwem. W tym roku w ławach Sejmiku zasiadło 41 młodych radnych.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane