Wybory 2018 M Koźbiał

Prom „Drogowiec” wrócił na Wisłę

7 października 2017 18:02:32

  Przeprawa na Wiśle łącząca Spytkowice Przewóz z Porębą Żegoty znów jest czynna. Po gruntownym remoncie prom „Drogowiec” wrócił do pracy.

  

Prom „Drogowiec” wrócił na Wisłę

  Prom „Drogowiec” od 6 października br. znów łączy dwa brzegi Wisły. Przez ostatnie miesiące przeszedł on gruntowny remont, wypiękniał i co ważne - uzyskał też wymagane świadectwa, które pozwalają na kursowanie po wodach Królowej Polskich Rzek.

  „Drogowiec” pływa w ciągu drogi powiatowej między Spytkowicami Przewozem w powiecie wadowickim a Porębą Żegoty w powiecie chrzanowskim. Jego brak zmuszał kierowców do długich objazdów, dlatego jest tak ważnym punktem na mapie komunikacyjnej całego regionu.

  Jednakże zważając na bezpieczeństwo jego użytkowników przeprawa musiała przejść remont od podszewki. Swoją metamorfozę „Drogowiec” przechodził w stoczni remontowej w Czernichowie.

  Starosta wadowicki Bartosz Kaliński przyznaje, że przeprowadzenie gruntownej naprawy promu było sporym wyzwaniem.

- Takie remonty są kosztowne i trudne dla wykonawców, którzy niechętnie podejmują się tego typu zadań.  Jednak rozwiązaliśmy ten problem i dzisiaj z satysfakcją oddajemy prom do użytku – mówi Bartosz Kaliński.

  Odnowiony „Drogowiec” cieszy nie tylko kierowców, ale również ich oko. Przeprawa prezentuje się bowiem teraz doskonale. Lista prac wykonanych podczas remontu jest bardzo długa. W jego ramach wykonawca m.in. wymienił blachę poszycia, wymienił podłogę w miejscu zajmowanym przez pasażerów, naprawił wręgi i wzdłużnice szkieletu kadłuba, wyremontował silnik,  a także wykonał nowy pokład drewniany na promie i pomostach. Kadłub promu również wyczyszczono i pomalowano wewnątrz i na zewnątrz. „Drogowiec” ma także m.in. nową instalację elektryczną, nowe koła napędowe i nowe lampy.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane