W Jaszczurowej znowu wylał się asfalt

24 listopada 2017 09:43:02

  Miły gest od mieszkańców Jaszczurowej. Starosta wadowicki Bartosz Kaliński oraz radni powiatowi otrzymali od nich list z podziękowaniami za dotychczasowe inwestycje. W ciągu trzech lat obecnej kadencji powiat wyremontował w Jaszczurowej już 1,6 km nawierzchni.

  

W Jaszczurowej znowu wylał się asfalt

  W tym roku przebudowano tam dwa odcinki. Wiosną br. położono 320 metrów nowej nawierzchni w pobliżu kaplicy św. Rafała Kalinowskiego, a ostatnio – 370 metrów od kaplicy do szkoły podstawowej. Oba remonty kosztowały ponad 200 tys. zł i zostały zrealizowane w całości z budżetu Powiatu Wadowickiego.

- Remont został przeprowadzony sprawnie i zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Jako mieszkańcy wsi cieszymy się bardzo, że udaje się realizować tak bardzo ważną dla nas inwestycję. Wyremontowany kolejny odcinek drogi ułatwia komunikację i poprawia bezpieczeństwo na naszej drodze – piszą mieszkańcy Jaszczurowej w liście podpisanym przez sołtys tej wioski Lucynę Sitarz, a zaadresowanym do starosty Bartosza Kalińskiego, radnego z Mucharza Jerzego Sikory oraz Rady Powiatu w Wadowicach.

  Tegoroczne inwestycje to kontynuacja remontów z poprzednich dwóch lat, w ciągu których Powiat wyremontował 900 metrów, co łącznie daje 1,6 km. - Od trzech lat modernizujemy najbardziej strategiczne drogi w regionie, ale nie zapominamy również o tych wewnętrznych. Taką drogą jest nasza „powiatówka” w Jaszczurowej, która biegnie tylko przez jedną miejscowość i tam się kończy. Dla tutejszych mieszkańców to jednak niezwykle ważna droga, ponieważ stanowi jedyny dojazd do ich domów – mówi starosta Bartosz Kaliński.

  Remont „powiatówki” w Jaszczurowej ma być kontynuowany w przyszłym roku.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane