Nowa droga do kalwaryjskiego klasztoru

24 listopada 2017 11:08:18

  Ponad 1,6 mln zł przeznaczył już w tym roku Powiat Wadowicki na inwestycje drogowe w gminie Kalwaria Zebrzydowska. Za tę kwotę zmodernizowano już ponad 2,5 kilometra nawierzchni. W ostatnich tygodniach zakończono remont drogi do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego.

  

Nowa droga do kalwaryjskiego klasztoru

  Remont nowej jezdni na długości 300 metrów kosztował 120 tys. zł i został sfinansowany w całości z budżetu Powiatu Wadowickiego. To nie jedyna tegoroczna inwestycja drogowa w tej gminie. Największym zadaniem była modernizacja trasy Przytkowice – Leńcze na długości 1,2 km, która kosztowała ponad 800 tys. zł. Połowę tej kwoty Powiat pozyskał z budżetu państwa.

  Oprócz tego, wyremontowano również drogę z Przytkowic do Jaśkowic (450 metrów), trasę z Barwałdu Górnego do Stryszowa (300 metrów), a także ul. Dworcową w Kalwarii Zebrzydowskiej (ponad 300 metrów). Wszystkie ww. zadanie zostało zrealizowane w całości z budżetu powiatu.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane