Pójdą na Jasną Górę

11 lipca 2018 15:35:46

 Zbliża się czas Wadowickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną GóręW tym roku pielgrzymi wyruszą z Wadowic do Częstochowy w sobotę 14 lipcaGłównym przewodnikiem pielgrzymów będzie ks. Piotr Sałaciak.

   

Pójdą na Jasną Górę

  Już od 1986 roku z Wadowic wyrusza pielgrzymka na Jasną Górę. Początkowo dołączała ona na Wawelu do Pielgrzymki Krakowskiej, a od 1991 roku zaczęła wędrować własną trasą.

  W sobotę 14 lipca  z Bazyliki ONMP wyruszy już XXXIII Wadowicka Pielgrzymka do Częstochowy. Rozpocznie ją Msza Św. koncelebrowana przez bp. Damiana Muskusa w Bazylice Ofiarowania NMP. Głównym przewodnikim tegorocznego pielgrzymowania na Jasną Górę będzie ks. Piotr Sałaciak. 

  

  - Po drodze zatrzymamy się w Witanowicach, Ryczowie, Alwerni, Płokach, Olkuszu, Rodakach, Myszkowie i Wrzosowej przed Częstochową. Uroczyste powitanie pielgrzymów odbędzie się 19 lipca ok. godz. 11.00 na wałach jasnogórskich. Msza Św. przed obrazem MB Częstochowskiej odprawiona zostanie o godz. 12.00. 
Każdy kto chce wziąć udział w pielgrzymce może się zapisać w dniu wyjścia oraz na postojach w trakcie pielgrzymki. Zachęcamy do wzięcia udziału w wyjątkowym roku 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę i 40. rocznicy wyboru Jana Pawła II na papieża - mowi ksiądz Piotr

  Do najbliższego czwartku trwają zapisy na pielgrzymkę. Zapisy prowadzone są w parafii Ofiarowania NMP w godzinach od 18.00 do 19.00.

Kontakt telefoniczny: 505 100 785 lub 790 553 660 oraz e-mail: pielgrzymka@wadowicejp2.pl.

Karty zapisowe można pobrać ze strony parafii ONMP i facebooka pielgrzymkowego.

 (Fot. Archiwum)

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane