Rowerowy piknik w Wadowicach

29 maja 2018 10:05:34

  Burmistrz Mateusz Klinowski zorganizował dla mieszkańców wyjątkową imprezę na Placu Jana Pawła II - całodniowy piknik rowerowy z masą atrakcji dla dzieci i młodzieży. Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów!

  

Rowerowy piknik w Wadowicach

  W sobotę 26 maja na Placu Jana Pawła II w Wadowicach już od rana czekały na miłośników jednośladów niespodzianki. Chętnych do wykazania się techniką jazdy nie brakowało przy specjalnie na tę okazję przygotowanym torze wyścigowym.

  Pumptruck ściągnął do siebie starszych i młodszych rowerzystów, a także chętnych do spróbowania sił w jeździe na hulajnodze, deskorolce, a nawet na rolkach! Sprzęt do jazdy można było wypożyczyć na miejscu zupełnie za darmo, a organizatorzy dbali o bezpieczeństwo zapewniając wszystkim uczestnikom kaski. Instruktorzy prowadzili warsztaty z technik prawidłowej jazdy, nie zabrakło też zawodów, w których starło się kilkadziesiąt osób w różnych kategoriach wiekowych. Najszybsi zawodnicy zostali nagrodzeni, jednak jazda na tak przygotowanym torze nie należy do najłatwiejszych, więc wszystkim startującym serdecznie gratulujemy wyników!

  Podczas trwania imprezy dzieci i młodzież mogła skorzystać z prowadzonych przez konferansjera gier, zabaw i konkursów o tematyce rowerowej, a nad bezpieczeństwem całego wydarzenia czuwała wadowicka Straż Miejska. To właśnie strażnicy miejscy zorganizowali strefę edukacyjną w formie "miasteczka w miniaturze" z warsztatami dla najmłodszych, gdzie w zabawny i przystępny dla dzieci sposób objaśniali zasady ruchu drogowego i bezpiecznego zachowania na drodze. Dzieci chętnie przebierały się w stroje samochodzików, a ich rodzice włączali się w zabawę jako piesi uczestnicy ruchu. Strażnicy rozdawali również chętnym osobom darmowe tablice rejestracyjne reklamujące Wadowice, które można zamontować na swoim pojeździe. Mamy nadzieję, że zobaczymy je wkrótce na naszych gminnych drogach! Jeżeli ktoś z Państwa jest zainteresowany otrzymaniem takich tablic, to z pewnością akcja zostanie wkrótce powtórzona na kolejnych imprezach organizowanych przez Gminę
Wadowice.

  Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie na imprezę i wspólnie spędzony czas! Mamy nadzieję, że prócz zapewnienia Wam dobrej zabawy, udało nam się zwiększyć świadomość rowerzystów i przyczynić do wzrostu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dziękujemy również Fundacji Kult za profesjonalnie przygotowane dla nas atrakcje. Do zobaczenia na kolejnej imprezie rowerowej!

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane