W ogólniakach najlepiej grają w plażówkę

1 czerwca 2018 19:26:14

  Do początku wakacji pozostały jeszcze trzy tygodnie, ale nasi uczniowie już teraz mieli okazję trochę poplażować i pograć w siatkówkę na piasku. Na wadowickich bulwarach rozegrano licealiadę w plażówce. Łupem podzielili się uczniowie andrychowskich i wadowickich „ogólniaków”.

  

W ogólniakach najlepiej grają w plażówkę

- Z roku na rok siatkówka plażowa cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. W minionym roku szkolnym zainteresowana grą była tylko jedna szkoła, a w obecnym już pięć szkół – mówi na Jan Szewczyk, koordynator ds. sportu szkolnego w Wadowicach.

  Jak dodaje Szewczyk, różnice w przepisach pomiędzy siatkówką plażową, a halową są wbrew pozorom bardzo duże i sprawiają wiele kłopotów zawodnikom.

 

  Zawody zakończyły się jednak bez niespodzianek. Wygrały szkoły z tych miejscowości, które mają u siebie siatkarskie kluby. W licealiadze dziewcząt triumfowały naszpikowane zawodniczkami Skawy Wadowice uczennice wadowickiego „Gimpla”, a w licealiadzie chłopców równych nie mieli sobie uczniowie andrychowskiego „Ogólniaka”, którzy w swoim składzie mieli zawodników tamtejszego MKS-u.

  Zarówno jednak wśród chłopców jak i dziewcząt powody do świętowania miały obie szkoły, ponieważ awans do etapu wojewódzkiego uzyskały po dwa najlepsze zespoły.

    

>>> FOTOGALERIA

  

  Zawody zorganizował Powiat Wadowicki, a najlepsze drużyny otrzymały puchary i dyplomy ufundowane przez Zarząd Powiatu w Wadowicach. 

  

Licealiada dziewcząt:

  1. 1. I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach w składzie: Sylwia Marek, Natalia Aleksandra Ślusarczyk, Izabela Żurek. Opiekun zespołu: Małgorzata Stopyra.
  2. 2. I Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie
  3. 3. Centrum Kształcenia Zawodowego I Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach

  

Licealiada chłopców:

  1. 1.I Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie w składzie: Maciej Micherda , Dawid Sokołowski, Tymoteusz Ściga. Opiekun zespołu: Paweł Kopaczewski
  2. 2. I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach
  3. 3. Centrum Kształcenia Zawodowego I Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach

  

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Ostanio dodane