Alicja Goczał Mistrzynią Polski

8 czerwca 2018 16:03:50

  Alicja Goczał zawodniczka klubu SKS Grass-Hopper z Kalwarii Zebrzydowskiej, mająca 11 lat zdobyła złoty medal w V Igrzyskach Dzieci rozgrywanych w ramach Mistrzostw Polski. Jest to kolejny wielki sukces młodej zawodniczki i niewielkiego klubu z Kalwarii Zebrzydowskiej.

  

Alicja Goczał Mistrzynią Polski

  W ostatnia niedzielę (3 czerwca)  odbyły się w Piekarach Śląskich V Igrzyska dzieci w szermierce,  a dokładniej w szpadzie sportowej. Jest to turniej zorganizowany w ramach Mistrzostw Polski w kategoriach Dzieci, Skrzaty i Zuchy.

- Zawodniczka klubu SKS Grass-Hopper Kalwaria z Kalwarii Zebrzydowskiej, mająca zaledwie 11 lat Ala Goczał, zdobyła na tym turnieju złoty medal oraz tytuł Mistrzyni Polski. Jest to wielki sukces małego klubu z Kalwarii jak i Alicji – mówi Felix Fraś trener SKS Grass-Hopper Kalwaria Zebrzydowska.

Alicja Goczał mieszka w Przytkowicach koło Kalwarii Zebrzydowskiej, uczęszcza do szkoły podstawowej w Zebrzydowicach. Od 2013 roku trenuje szermierkę w kalwaryjskim klubie. Zaczynała pod okiem trenera Eugeniusza Olesiaka, a od stycznia 2017 trenuje z trenerem Felixem Fraś. Jest to jedna z najbardziej pracowitych i przykładających się do zajęć zawodniczek. Trenuje 4 razy w tygodniu w klubie, do tego 2 razy w tygodniu trenuje dodatkowo z trenerami od przygotowania ogólnego, oraz uczęszcza na basen.

Alicja jest powołana do szerokiej Kadry U14 województwa Małopolskiego. Warto dodać, że treningi sportowe nie przeszkadzają Alicji w nauce, w tym roku uzyskała na koniec klasy 5-tej średnią ocen 5,9.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane