Trialowe Mistrzostwa Polski w Stryszowie

20 czerwca 2018 13:24:04

  Po wielu latach trial wrócił do Stryszowa. Widowiskowa impreza kolarska cieszyła się ogromnym zainteresowaniem publiczności.

  

Trialowe Mistrzostwa Polski w Stryszowie

  Jeszcze przed paru laty trzon reprezentacji Polski w trialu rowerowym stanowili zawodnicy z Klubu Sportowego Aquila ze Stryszowa. W swoim dorobku zawodnicy KS Aquila mają 34 medale Mistrzostwa Świata i Mistrzostw Europy.

  Przed laty w Stryszowie były organizowane imprezy sportowe najwyższej rangi. Po latach postanowiono wrócić do korzeni i z całą pewnością można powiedzieć, że był to udany powrót.

  

  

  Niedzielne Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Trialu, tak jak przed laty, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Zmagania zawodników obserwowało blisko pięć tysięcy wodzów, którzy tłumnie całymi rodzinami przybyli w niedzielę 17 czerwca br. na obiekt sportowy LKS Chełm w Stryszowie.

  Zawody przeprowadzono na wysokim poziomie, zarówno organizacyjnym, jak i sportowym. A przy tym jest to sport bardzo widowiskowy, co szczególnie cenią sobie widzowie. Szefem zawodów był Tomasz Kramarczyk.

  W kategorii seniorów tytuł Mistrza Polski wywalczył Jarosław Byrski z Myślenic. Miejsce drugie zajął Michał Nowak, a na miejscu trzecim uplasował się Łukasz Kowal (niezrzeszony).

 W kategorii rowerów 20-calowych tytuł Mistrza Polski zdobył Karol Serwin, miejsce drugie zajął Dawid Wacławczyk, a miejsce trzecie wywalczył Wojciech Pałasz (KS Aquila).

  W kategorii Open trialowe zawody w Stryszowie wygrał Jan Kocis ze Słowacji. W kategorii juniorów Mistrzem Polski został Bartłomiej Hajduk z Krakowa.

  W grupie wiekowej 10 lat rywalizację zwyciężył Mikołaj Woźniak (MKS Trial Ochotnica), miejsce drugie zdobyła  Lea Kucova, na miejscu trzecim znalazł się Oliwier Pawlikowski.

  W grupie wiekowej 12 lat I miejsce zdobył Michał Łętkowski, II miejsce zajął Adam Szlaga, III miejsce wywalczył Jakub Maślanka. 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane