Emocje jak na Mundialu … Sosnowianka zdobywa Puchar Burmistrza

3 lipca 2018 11:29:18

  W tegorocznej edycji Pucharu Burmistrza Miasta najlepszą drużyną okazała się ekipa gospodarzy turnieju KS Sosnowianka Stanisław Dolny,  która w finale  po rzutach karnych pokonała MKS Kalwariankę, trzecie miejsce zajął Cedron Brody a czwarte Żarek Barwałd Górny. 

   

 

  

Emocje jak na Mundialu … Sosnowianka zdobywa Puchar Burmistrza

  Turniejowi towarzyszyły emocje niczym jak na  Mundialu w Rosji, szczególnie spotkanie finałowe mogło przypominać niedzielne mecze na Mistrzostwach Światach, o ostatecznym rozstrzygnięciu  finałowego starcia zdecydowały rzuty karne i podobnie jak na mundialu popis swoich umiejętności dali brakarze.

 

  Kamil Sienkiewicz bramkarz Sonsowianki wybronił cztery rzuty karne, niewiele gorszy był golkiper Kalwarianki Grzegorz Wypiór, ostatecznie kolejka rzutów karnych zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 2:1.

 

  Wcześniej w  sobotę rozgrywano mecze eliminacyjne do finału awansowała  MKS Kalwarianka, która broniła tytułu wywalczonego przed rokiem i gospodarz rozgrywek Sosnowianka Stanisław Dolny, można powiedzieć że dla wielu był to wymarzony finał. W spotkaniu o trzecie miejsce spotkały się ekipy Cedronu Brody i Żarka Barwałd Górny.

   

  W pierwszym niedzielnym meczu wykazując się większym doświadczeniem Cedron Brody pokonał młody zespół z Barwałdu Górnego 3:1.

 

  Finałowe starcie dostarczyło kibicom sporo emocji choć wynik w regulaminowym czasie był bezbramkowy, o ostatecznym rozstrzygnięciu decydowała kolejka rzutów karnych. Największym bohaterem był Kamil Sienkiewicz bramkarz Sosnowianki,  który odebrał najwięcej zasłużonych gratulacji i wpadł w objęcia innych zawodników z drużyny, nie bez powodu wybronił on cztery rzuty karne.

  

 

  Niedzielnej rywalizacji przyglądał się Burmistrz Miasta Augustyn Ormany, który na zakończenie Turnieju podziękował drużynom udziału w zawodach, najlepszym zespołom wręczył puchary i nagrody finansowe.

   

  Burmistrz podkreślił, iż ten gminny Turniej dostarczył więcej emocji niż ostatnie starcie Polaków z Japonią na Mistrzostwach Świata, z czym zgodnie zgodzili się kibice i zawodnicy biorący udział w Turnieju.

  

 

  Warto dodać  iż Turniej o Puchar Burmistrza ma już długą historię w przyszłym roku zostanie zorganizowana jego XXV edycja  i jest też jednym z niewielu tego tupu Turniejów w skali całego województwa.

   

  - Ogromne gratulacje należą się dla wszystkich zawodników całej naszej drużyny oraz trenera Jarka Gąstała za prestiżową wygraną w Pucharze Burmistrza jak również za wiosenną walkę na boiskach IV ligowych w bardzo trudnym okresie dla Klubu - mówi Dariusz Kowalówka prezes Sosnowianki Stanisław Dolny

   

 

  Wyniki sobotnich meczy w ramach turnieju o Puchar Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej:

KS Sosnowianka - LKS Leńcze 3:2

LKS Sokół Przytkowice - WKS Żarek Barwałd Górny 0:0 Karne 7:8

LKS Cedron Brody - LKS Olimpia Zebrzydowice - goście nie dojechali (3:0 walkower)

MKS Kalwarianka - LKS Pogoń Bugaj 3:0

 

   

  PÓŁFINAŁY

KS Sosnowianka – WKS Żarek Barwałd Górny 1:0

LKS Cedron Brody - MKS Kalwarianka 0:2

 

  NIEDZIELA

Mecz o 3 miejsce WKS Żarek Barwałd Górny - LKS Cedron Brody 1:3

Finał KS Sosnowianka - MKS Kalwarianka 0:0 Karne 2:1

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane