Pobiegli dla Bartusia

17 września 2018 12:15:48

 W niedzielę ponad tysiąc mieszkańców Andrychowa i okolic wzięło udział w VI Biegu po serce Zbója spod Złotej Górki.

  

Pobiegli dla Bartusia

 Po godzinie 12:00, z lekkim opóźnieniem, spowodowanym ogromnym zainteresowaniem wszyscy chętni wyruszyli na ulice miasta. Wybór był duży, niektórzy biegli, inni szli, a jeszcze inni jechali na rowerach, rolkach czy hulajnogach. Wszystkich łączył jeden cel: pomóc Bartusiowi w walce z chorobą.

 Najwytrwalsi biegami jeździło do godziny 16, zwycięzcą q kategorii biegowej okazał się pan Dariusz Biegun, który przebiegł aż 49 okrążeń! Natomiast w kategorii jazdy na rowerze wygrał pan Kacper Kabza, który przejechał 100 okrążeń! Łącznie, wszyscy uczestnicy przebiegli lub przejechali 16 540 okrążeń!

 VI Biegowi po serce Zbója spod Złotej Górki towarzyszył szereg innych atrakcji. Najmłodsi mogli skorzystać z ogromnej, dmuchanej zjeżdżalni, fotobudki czy malowania twarzy. Natomiast starsi mogli spróbować przepysznych wypieków pana Jacka Stuglika- uczestnika programu Bake Off – Ale ciacho! Chętni mogli także wziąć udział w warsztatach przygotowanych przez fundację „Promyczek” czy „Akademię Przyszłości”.

  Pamiątkowe statuetki Zbójców , które wykonał lokalny artysta – pan Zbigniew Bury wręczył burmistrz Andrychowa – pan Tomasz Żak oraz przewodniczący Rady Miasta – pan Roman Babski.

W tym roku dochód z biegu przeznaczony zostanie na leczenie małego Bartusia, który od urodzenia cierpi na zespół jelita krótkiego.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane