Otwarto żłobek w Tomicach

1 października 2017 11:45:16

  Czwartek był jednym z wyjątkowych dni dla kilkunastu rodziców, którzy zapisali swoje pociechy do pierwszego na terenie gmina Tomice żłobka. Został on utworzony przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tomicach. 

  

Otwarto żłobek w Tomicach

  Symbolicznego otwarcia nowej placówki dokonał Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski oraz dyrekcja ZSP w Tomicach: Józef Żegliński i Dorota Bilińska. W uroczystości wzięli też udział: Przewodniczący Rady Gminy Zygmunt Szymczak wraz z radnymi oraz kierownik Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Agnieszka Świerguła.

  Utworzenie Żłobka Gminnego było możliwe dzięki Programowi rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH plus” realizowanemu przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Na adaptację istniejących pomieszczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tomicach na potrzeby żłobka, zakup i montaż wyposażenia, zakup pomocy dydaktycznych do prowadzenia zajęć oraz zapewnienie jego funkcjonowania udało pozyskać się dotację w wysokości 127.960,00 zł.

  Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski zwracając się do rodziców stwierdził, że wielką radością przybył na uroczystość otwarcia Żłobka Gminnego, ponieważ wiedział jak bardzo mieszkańcy wyczekiwali powstania pierwszej tego typu placówki na naszym terenie. Dodał, że dzięki wykwalifikowanej kadrze oraz komfortowym warunkom każde dziecko będzie się tu czuło jak w domu. Jednocześnie już zapewnił, że będzie prowadził rozmowy z Radą Gminy odnośnie obniżenia opłaty za korzystanie ze Żłobka, który docelowo ma przyjąć 20 maluchów.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane