Nowy bus dla wychowanków ośrodka w Kaczynie

29 listopada 2017 13:40:01

  Nowy, komfortowy i przyciągający uwagę. Tak wygląda 9-osobowy bus, który właśnie stał się własnością Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kaczynie. To pierwszy z trzech pojazdów, na który Powiat Wadowicki w tym roku otrzymał dofinansowanie z programu PRFON-u.

  

Nowy bus dla wychowanków ośrodka w Kaczynie

- Jechało się super wygodnie – zgodnie twierdzą wychowankowie SOSW w Kaczynie, którzy 27.11 br. nowym busem przyjechali pod Starostwo Powiatowe w Wadowicach, by zaprezentować swój nabytek.

  Bus kosztował 121 400 zł, z czego 72 000 zł Powiat Wadowicki pozyskał z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami", a pozostała kwota pochodzi z budżetu powiatu. Na tym nie koniec. W najbliższym czasie nowy bus pojawi się również w Domu Pomocy Społecznej Zakonu Bonifratrów w Zebrzydowicach (o wartości 145 tys. zł). Natomiast dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Krakowskiej w Spytkowicach zostanie zakupiony duży 24-osobowy autobus (o wartości 340 tys. zł). Na sfinansowanie tych dwóch pojazdów powiat pozyskał z PFRON  ok. 320 tys. zł. Brakujące kwoty ze swojego budżetu wyłożą placówki w Zebrzydowicach i Spytkowicach.

- Wszystkie pojazdy będą zaadaptowane do przewozu osób niepełnosprawnych, a autobus dla WTZ w Spytkowicach będzie dodatkowo przystosowany do transportu dwóch osób na wózkach inwalidzkich. Pasażerowie będą mieli pełen komfort jazdy – zapewnia Bartosz Kaliński, starosta wadowicki.

  

  Przypomnijmy też, że na początku tego roku o nowy samochód wzbogacił się także Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza w Radoczy Feniks, który otrzymał od Starostwa Powiatowego w Wadowicach nową 7-osobowe auto o wartości 55 tys. zł.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Ostanio dodane