Śledczy w andrychowskim magistracie

23 lutego 2018 13:06:43

  Wadowicka Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie domniemanych nieprawidłowości w Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Pod lupą śledczych znalazły się podobno także samorządowe inwestycje w Andrychowie.

  

Śledczy w andrychowskim magistracie

  Prokuratura Rejonowa w Wadowicach prowadzi postępowanie w sprawie zgłoszenia dotyczącego nieprawidłowości w sprawowaniu nadzoru nad funkcjonowaniem Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie.

- Mogę potwierdzić, że takie zawiadomienie wpłynęło. Postępowanie jest na etapie czynności wstępnych - poinformował nasz portal Prokurator Rejonowy w Wadowicach Sebastian Kiciński.

  Zarzuty sformułowane w zawiadomieniu o możliwości popełnienia przestępstwa odnoszą się do  obecnego burmistrza Andrychowa oraz do byłej dyrektor CKiW w Andrychowie.

   

  O całej sprawie organy ścigania powiadomił andrychowski radny Maciej Kobielus, który mówił, że o nieprawidłowościach posiadał wiedzę i jego obowiązkiem było podjęcie stosownych działań.

- Zarówno władze, jak i szefostwo CKiW notorycznie odmawiało przekazania materiałów, o które prosiłem. Według mnie prokuratura jest właściwym organem, aby sprawę zbadać ostatecznie i na to liczę - mówił w mediach Maciej Kobielus.

   

  Ale to nie koniec kłopotów andrychowskich włodarzy. Z nieoficjalnych informacji wynika, że śledczy interesują się kilkoma inwestycjami prowadzonymi przez andrychowski samorząd. Chodzi m.in. o przetarg na kupno przez gminę Andrychów miejskich autobusów, o czym organy ścigania miała zawiadomić radna Alicja Studniarz.

     

Sprostowanie

     

„Odnosząc się do treści artykułu z dnia 23 lutego pt." Śledczy w andrychowskim magistracie" oświadczam, że nie jest prawdą jakobym to ja złożyła do prokuratury zawiadomienie w sprawie zakupu autobusów. Natomiast z uwagi na moje poczucie praworządności i własne przekonania stwierdziłam, że ogrom zła i nieprawidłowości, które w mojej ocenie nawarstwiały się wokół CKiW w Andrychowie jest tak wielki, że zmusza mnie do działania. Wcześniejsze próby mobilizowania Pana Burmistrza do interwencji nie odniosły skutku, więc musiałam wziąć sprawy w swoje ręce i wraz z radnym Maciejem Kobielusem złożyłam stosowne zawiadomienie w sprawie Centrum Kultury i Wypoczynku. Natomiast kontrole dotyczące zakupu autobusów nie są prowadzone z mojej inicjatywy. Niemniej osobiście jestem bardzo zadowolona, że znalazły się w środowisku andrychowskim inne odważne osoby, które praworządność i uczciwość uważają za wartości nadrzędne.

Alicja Studniarz -Radna Rady Miejskiej w Andrychowie.”

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane