W dwa tygodnie kilka krajów

25 lutego 2018 18:16:27

  Ferie - błogi czas zabawy i odpoczynku niestety powoli dobiega końca. Pomimo, iż zimowa aura tym razem nas rozpieszczała, stwarzając idealne warunki do zimowego szaleństwa, dzieci znalazły również czas, by  odwiedzić Wadowicką Bibliotekę Publiczną.

  

W dwa tygodnie kilka krajów

  Tegoroczne zajęcia odbywały  się pod hasłem „Cztery strony świata”  i jak sama nazwa wskazuje, na każdych zajęciach obieraliśmy inny kierunek podróży,  „odwiedzając” ciekawe miejsca na kuli ziemskiej. Uczestnicy zajęć mieli m.in. okazję poznać Skandynawię i wcielić się w rolę groźnych wikingów.  Młodzi czytelnicy, jak przystało na prawdziwych północnych wojowników, musieli zaopatrzyć się w tarcze, które oczywiście własnoręcznie wykonali.

  Następnie, aby nieco rozgrzać zmarznięte kości, „udaliśmy” się na południe – do Grecji i gorącej Afryki. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda życie ich rówieśników w odległych krajach oraz poznać zwyczaje ludów zamieszkujących pustynne tereny – zwłaszcza Masajów i Pigmejów. Naśladując nowych znajomych uczestnicy zajęć wykonali piękne naszyjniki i afrykańskie stroje.

  W kolejną wyprawę wyruszyliśmy na kontynent azjatycki – do Japonii. Dzieci poznały trudną sztukę jedzenia pałeczkami, skosztowały zielonej herbaty, a także przygotowały tradycyjne, azjatyckie nakrycie głowy.

  Swoją wyprawę zakończyliśmy podróżą w czasie i przestrzeni, udając się tym razem na Dziki Zachód. Uczestnicy zajęć poznali kulturę amerykańskich Indian oraz próbowali swoich sił w rzucaniu lassem -  niestety niesforny konik nie dał się złapać. Młodzi czytelnicy dali się również ponieść złotej gorączce, przetrząsając biblioteczne mury w poszukiwaniu bryłek złota. Oczywiście, cóż to za Indianin bez pióropusza? Więc na zakończenie zajęć każde dziecko wykonało pięknie zdobione nakrycie głowy.

  W międzyczasie zajęcia dla dzieci odbywały się także w filii bibliotecznej w Choczni, gdzie uczestnicy zajęć dali się porwać puzzlowemu szaleństwu oraz zagrali w planszówki.

  Mamy nadzieję, że nasze literacko-artystyczne zajęcia umożliwiły dzieciom spędzenie wolnego czasu w twórczy i interesujący sposób. Wszystkie spotkania, poprzez ciekawą zabawę i zdrową rywalizację w grupie, stały się też okazją do zawarcia nowych znajomości.  Z kolei, powstałe w trakcie zajęć prace plastyczne potwierdziły, że w młodych czytelnikach drzemią duże pokłady talentu i kreatywności. We wszystkich bibliotecznych spotkaniach wzięło udział 116 dzieci. Na kolejne, tym razem wakacyjne zajęcia w bibliotece, zaprosimy za kilka miesięcy.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane