Obchody 3 Maja w Wadowicach

3 maja 2018 18:27:17

  W 227. rocznicę uchwalenia Konstytucja 3 Maja, Narodowe Święto uczczono w Wadowicach złożeniem wiązanek kwiatów u stóp Pomnika 12 Pułku Piechoty oraz Mszą św. za Ojczyznę.

  

Obchody 3 Maja w Wadowicach

  Wadowickie obchody Święta Narodowego 3 Maja, upamiętniające podpisanie pierwszej w Europie konstytucji rozpoczęto uroczystą Mszą św. odprawioną w intencji Ojczyzny w Bazylice Ofiarowania NMP.

  Po Mszy św. nastąpił przemarsz delegacji, pocztów sztandarowych i mieszkańców Wadowic pod Pomnik Żołnierzy 12 pułku Piechoty. Tam po odegraniu hymny państwowego delegacje złożyły u stóp pomnika biało-czerwone wiązanki kwiatów.

  Po krótkim wystąpieniu burmistrza Wadowic, uczestnicy uroczystości wysłuchali wiązanek 3-majowych pieśni patriotycznych, w wykonaniu połączonej Orkiestry Dętej z OSP Chocznia oraz OSP Klecza Dolna.

  Dalsza część obchodów odbyła się już na wadowickim rynku, gdzie przygotowano pokaz musztry paradnej, a z przedstawicielami TMZW można było zanurzyć się w patriotycznym śpiewaniu.

{{gallery_44716}}

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane