Pikieta Rynek Wadowice - 8 maja

7 maja 2018 17:29:50

  Już w najbliższy wtorek tj. 8 maja br.  Komitet Otwórzmy Drzwi na Świat organizuje wydarzenie na wadowickim rynku. Akcja ma na celu wsparcie rodzin protestujących w sejmie. Organizatorzy chcą w nietypowy sposób połączyć się z niepełnosprawnymi tworząc przy melodii Barka serce na płycie Wadowickiego Rynku. Wydarzenie objęte jest patronatem Burmistrza Wadowic dr. Mateusza Klinowskiego.

  

Pikieta Rynek Wadowice -  8 maja

  W Komunikacie Komitetu Otwórzmy Drzwi Na Świat czytamy:

  

  Pomysł na hasło przewodnie Pikiety "Całym sercem" powstał z myślą, że popieramy całym sercem postulaty protestujących rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych. Zapewniamy, że pikieta, którą organizujemy nie jest żadną formą walk politycznych.

  

  
  Organizacją zajął się Komitet Otwórzmy Drzwi na Świat, który w swej specyfice ma na celu zajmować się pomocą rodzinom dotkniętym autyzmem, ale też wszystkimi innymi niepełnosprawnościami.

Czujemy, że w takich sytuacjach trzeba sobie pomagać. Mieszkańcy nie raz pokazali nam, że potrafią pomagać i że nie są obojętni wobec drugiego człowieka. 


  Wierzymy, że Nasz przekaz będzie dobrze odebrany. Nam zależy najbardziej na tym by z naszego rejonu tj. Andrychów, Wadowice i pobliskie wioski pokazały wsparcie i zainteresowanie, kiedy mają taką możliwość.

  Możliwość oczywiście będzie, bo będziemy się starać złączyć tego dnia w porze popołudniowej, kiedy większość z Was będzie już w domach. To nie będzie protest walczących, sfrustrowanych ludzi, to będzie APEL O ROZWAGĘ ,o obronę godności drugiego człowieka.

  
  
  Chcielibyśmy by w tym dniu każdy, kto może poświęcił zaledwie 15min swojego czasu. Tak nie wiele kosztuje, a jak wiele daje.

  Kochani Data nie była przypadkowa, ponieważ 8 Maja to dzień, kiedy będą obrady Sejmu w Warszawie.

  Każda osoba się liczy, bo może przyczynić się do zmian, które mogą polepszyć życie wielu ludzi.

  Ludzi, którym ta pomoc się należy.

  

  Zapraszamy do wspólnej pikiety. Liczymy na Wasze wsparcie.

  

  Stwórzmy sobą wspólne serce, trzymając się za dłonie, śpiewając Barkę o godzinie 15 na Rynku koło Bazyliki ul. Plac Jana Pawła II 1.

  Niech to będzie znak solidarności z protestującymi Rodzinami w Sejmie.

  Niech Nasz spokój i brak głośnych manifestacji będzie zalążkiem do pojednania i racjonalnych rozwiązań.

   

  Podczas całego wydarzenia będą zbierane podpisy pod petycją do Premiera Mateusza Morawieckiego w tej sprawie.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane