Biesiada Wiejska w Wadowicach

19 maja 2018 16:27:41

  Sobotnie południe wadowicki rynek wypełnił kulinarny smak, przywieziony przez cztery Lokalne Grupy Działania. W ramach Festiwalu Smaku zorganizowano też Biesiadę Wiejską z udziałem Kół Gospodyń Wiejskich.

  

Biesiada Wiejska w Wadowicach

  W dniu 19 maja br. na Placu Jana Pawła II w Wadowicach odbył się pierwszy Festiwal Smaku w ramach projektu współpracy „KUCHNIA” - Kulinarne Unikaty Chałup - Nowością Inspiracją Atrakcją" oraz Biesiada Wiejska z uczestnictwem Kół Gospodyń Wiejskich, którą zorganizowano w ramach Tygodnia Kultury Lokalnej.

  Mieszkańcy Wadowic oraz turyści i pielgrzymi, którzy w sobotnie południe znaleźli się na wadowickim rynku, mieli okazję do degustacji potraw regionalnych, przygotowanych przez reprezentantów z obszaru LGD „Wadoviana”, LGD „Dolina Soły”, LGD „Żywiecki Raj” oraz LGD „Podbabiogórze”.

  Panie z Kół Gospodyń Wiejskich częstowały potrawami charakterystycznymi dla swojego obszaru działania oraz prezentowały swoje regionalne potrawy oraz wyroby ludowe. Na stoisku LGD „Wadoviana” odbyły się warsztaty tradycyjnego ubijania masła. Podczas biesiady można było posłuchać występów regionalnych artystów.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane