Zrealizuj swoje kulturalne marzenia!

6 czerwca 2018 21:40:33

  Masz pomysł i chęci do działania? Możesz je zrealizować za pieniądze z Narodowego Centrum Kultury, a pomogą w tym pracownicy WCK. Wadowickie Centrum Kultury ogłasza konkurs na inicjatywy lokalne. Do wydania są 24 tys zł.

  

Zrealizuj swoje kulturalne marzenia!

  Wadowickie Centrum Kultury już po raz drugi otrzymało dofinansowanie w ramach programu Narodowego Centrum Kultury - Dom Kultury + Inicjatywy lokalne, którego celem jest przede wszystkim zaproszenie mieszkańców do zaangażowania się w tworzenie oferty kulturalnej.

- Zdobyliśmy to dofinansowanie, ponieważ zależy nam by mieszkańcy Gminy Wadowice mieli możliwość wspólnego z nami realizowania wydarzeń kulturalnych, których ich zdaniem brakuje w naszej dotychczasowej ofercie - mówią pracownicy WCK.

   

  W pierwszym etapie projektu „Akcja! Potrzebna reakcja” odbyły się trzy spotkania animatorów z WCK i ekspertów z Narodowego Centrum Kultury z mieszkańcami Barwałdu Dolnego, Ponikwi i Stanisławia Górnego. Rozmawiano o tym, czego brakuje w ich małej społeczności. Nie oznacza to jednak, że WCK proponuje udział w projekcie jedynie mieszkańcom tych wsi! Właśnie został ogłoszony konkurs na inicjatywy lokalne, w którym udział może wziąć każdy mieszkaniec Gminy Wadowice. Każdy, kto ma pomysł na wydarzenie kulturalne może napisać prosty wniosek i przesłać go do Wadowickiego Centrum Kultury do 25 czerwca br. z szansą otrzymania dofinansowania na jego realizację. Wybranych zostanie maksymalnie 7 projektów i zostaną one zrealizowane przy wsparciu merytorycznym i organizacyjnym pracowników WCK oraz pieniądzom pozyskanym z grantu ministerialnego. Łącznie na te działania WCK pozyskało 24 tys złotych.

   

  To już kolejny taki projekt realizowany w Wadowickim Centrum Kultury. Wcześniejsze stworzyły wiele wydarzeń, które nadal są realizowane jako stały element działań WCK.

   

  Regulamin konkursu oraz szczegóły na stronie WCK www.wck.wadowice.pl

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane