„Zimna wojna” w Wadowicach

8 czerwca 2018 19:57:46

  Najnowszy film zdobywcy Oscara – Pawła Pawlikowskiego od 9 czerwca w wadowickim Kinie Centrum. Można wygrać  wejściówki na ten weekend.

  

„Zimna wojna” w Wadowicach

  Wadowickie Kino Centrum z okazji premiery filmu organizuje konkurs, w którym można zdobyć  trzy wejściówki na seans „Zimnej wojny” do wykorzystania  9 i 10 czerwca. Wystarczy odpowiedzieć na jedno pytanie: Za co kochasz czarno-białe filmy? Dodatkowo, dla osób ubranych na czarno-biało czekać będą słodkie upominki.  Konkurs przeprowadzany jest na profilu facebookowym kina.

  „Zimna wojna” - to bez wątpienia najgorętsza polska premiera roku. Film opowiada historię wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. W główne role wcielają się Joanna Kulig oraz Tomasz Kot, którym na ekranie partnerują Agata Kulesza i Borys Szyc. W tle wydarzenia zimnej wojny lat 50. w Polsce, Berlinie, Jugosławii i Paryżu oraz wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, łącząca polską muzykę ludową z jazzem oraz piosenkami paryskich barów z minionej wieku.

  

  Paweł Pawlikowski za reżyserię „Zimnej wojny” otrzymał Złotą Palmę na 71. Festiwalu Filmowym w Cannes. „Zimna wojna” to pierwszy polski film w konkursie głównym od 2002 roku oraz pierwszy film w języku polskim w konkursie głównym od 28 lat!

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane