Zagrają dla Krzyśka

14 czerwca 2018 15:05:37

  Klub Sportowy Sosnowianka zaprasza na charytatywny turniej piłki nożnej "Gramy dla Krzyśka". W programie oprócz meczów piłkarskich przewidziano atrakcje na dzieci oraz licytacje cennych przedmiotów. Impreza odbędzie się na boisku Sosnowianki w niedzielę 17 czerwca.

  

Zagrają dla Krzyśka

  Turniej organizowany jest by pomóc panu Krzysztofowi Gawronowi (48 l), vice prezesowi klubu ze Stanisławia, który niedawno usłyszał wiadomość, brzmiącą niczym wyrok – rak. Nowotwór złośliwy płaskonabłonkowy migdałka podniebiennego. Gdy wydawało się, że nic nie można zrobić, pojawiła się nadzieja, ale jak to bywa, bardzo kosztowna. Dlatego działacze klubu, a także lokalni zawodnicy oraz sympatycy piłki nożnej postanowili zorganizować event wzorem wielu innych które odbyły się ostatnimi czasy w naszej gminie. 


  Do turnieju zgłosił się komplet przewidzianych drużyn, które wpłaciły wpisowe w wysokości 200 zł. – całość zostanie przeznaczona na leczenie dla pana Krzysztofa.

  To jednak dopiero początek, gdyż w trakcie turnieju przewidziana jest licytacja, podczas której będzie można wylicytować ciekawe przedmioty, m.in. koszulkę Michała Pazdana z EURO 2016 wraz z podpisem. Dla przybyłych na wydarzenie będzie grill i bufet z napojami, a także możliwość złożenia wolnych datków na pomoc dla pana Krzysztofa.

  
  Krzysztof przeszedł leczenie serią radioterapii w połączeniu z chemioterapią, którą zakończył w grudniu 2017. Niestety nie przyniosła ona zamierzonego efektu i choroba powróciła, tym razem ze zdwojoną siłą: rak naciekający – nieoperacyjny. Dawano mu najwyżej dwa miesiące życia. Niestety z powodu trudnego umiejscowienia nacieku po wznowieniu lekarz prowadzący oznajmił, że już nie jest w stanie nic zrobić.

  Chory nie poddał się i wspólnie z rodziną zaczął szukać innych sposobów na walkę z tym podstępnym rywalem. W końcu znaleźli chirurga, który podejmie się bardzo skomplikowanej ze względu na umiejscowienie, operacji usunięcia nowotworu. Będzie to najprawdopodobniej operacja radykalna z usunięciem okolicznych narządów w jamie ustnej i gardle. Po przeanalizowaniu dokumentacji, doktor powiedział, że trzeba ją wykonać jak najszybciej a więc prywatnie, bo na czekanie w kolejce nie ma już czasu.

  Niestety koszty są bardzo wysokie – sama operacja to koszt 120 tysięcy złotych, do tego dochodzą ogromne wydatki związane z późniejszymi operacjami rekonstrukcyjnymi usuniętych narządów oraz długa i kosztowna rehabilitacja. Dotychczasowe leczenie całkowicie wyczerpało budżet domowy chorego. Teraz liczy się każda złotówka!!! 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane