Nowy nabór na Wadowicki Uniwersytet Dzieci ruszy już 6 lipca!

4 lipca 2018 19:24:48

  16 czerwca studenci Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci uroczyście zakończyli rok akademicki 2017/2018, który był dla nich pełen wrażeń i nowych doświadczeń. Większość studentów wróci ponownie po wakacjach, w związku z czym pozostało niewiele wolnych miejsc dla dzieci, które w październiku chciałyby zacząć swoją przygodę z WUD.

  

Nowy nabór na Wadowicki Uniwersytet Dzieci ruszy już 6 lipca!

  Wadowicki Uniwersytet Dzieci to jeden z większych projektów WCK funkcjonujący od października 2014 roku. Uniwersytet spotkał się z wielkim zainteresowaniem, o czym świadczy liczba 130 studentów, którzy uczęszczali na WUD w roku akademickim 2017/2018. Ze względu na to, że w przyszłym roku liczba dzieci nie może się zwiększyć, nabór będzie prowadzony wyłącznie na miejsca, które zwolnili byli studenci. Studentami mogą być dzieci w wieku od do 13 lat (wymagany zakres 1 - 6 klasa szkoły podstawowej).

  Wadowicki Uniwersytet Dzieci to przede wszystkim miejsce, w którym dzieci z pomocą wykładowców akademickich oraz specjalistów mogą poznawać w dostosowany dla nich sposób różne dziedziny nauki. Studenci oprócz wykładów i ćwiczeń, które odbywają się dwa razy w miesiącu w soboty, wyjeżdżali również na Uniwersytet Pedagogiczny oraz Uniwersytet Rolniczy, a także brali udział w zajęciach fakultatywnych, a także dodatkowych, nadprogramowych wyjazdach do Muzeum Witrażu czy Muzeum Archeologicznego. W tym roku studenci zgłębiali min. tajniki biologi, ornitologi, zoologi, fizyki, chemii, astronomii, kryminalistyki, ratownictwa medycznego, geografii, języka migowego a nawet historii sztuki.

   

  

  Studenci, którzy uczęszczali na WUD już trzy lata, mogli złożyć swoje prace dyplomowe uzyskując przy tym tytuł "Licencjata Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci". Podczas wydarzenia, które było wielkim wydarzeniem dla piętnastu młodych studentów, można było wysłuchać prezentacji najlepszych prac -  wybranych przez utytułowanych recenzentów z Uniwersytetu Pedagogicznego. W tym roku uruchomiona została również Rada Studentów WUD, składająca się z przedstawicieli każdej grupy.

  Nowy nabór na zajęcia Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci będzie prowadzony wyłącznie na miejsca zwolnione przez byłych studentów w danych grupach. Zgłoszenia przyjmowane będą od 6 lipca, tylko drogą mailową na adres . Bardzo istotne jest również zapoznanie się przez rodziców z regulaminem. Wysokość opłaty za I semestr wynosi 100 zł/ 80 zł na drugie dziecko uczęszczające na WUD. Od 19 lipca zostaną również uruchomione zapisy na zajęcia fakultatywne. Formularz zgłoszenia, regulamin oraz wszelkie informacje odnośnie opłat, zapisów oraz zajęć fakultatywnych będę dostępne na stronie internetowej www.wck.wadowice.pl.

{{gallery_44753}}

Patronat nad Wadowickim Uniwersytetem Dzieci sprawuje Uniwersytet Pedagogiczny.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane