Wigilijne tradycje w gminie Brzeźnica

15 grudnia 2018 20:01:52

  W podniosłym nastroju Świąt Bożego Narodzenia odbyło się spotkanie przy wigilijnych stołach w  Wiejskim Domu Kultury w Wyźrale. W świąteczny nastrój uczestników spotkania wprowadziły swoimi występami Angelika Kot oraz zespół „Czerwone Korale”.

  

Wigilijne tradycje w gminie Brzeźnica

  Atmosfera Świąt Bożego Narodzenia już na dobre zagościła w gminie Brzeźnica. W sobotę  15 grudnia br. w Wiejskim Domu Kultury w Wyźrale odbyło się przedświąteczne spotkanie „Tradycja Stołu Wigilijnego”.

  Spośród zaproszonych gości swoją obecnością przy wigilijnym stole zaszczycili m.in.: senator RP Andrzej Pająk, starosta Wadowicki Eugeniusz Kurdas, wójt gminy Brzeźnica Bogusław Antos, proboszcz parafii w Witanowicach ks. kanonik Józef Wróbel, przewodnicząca Rady Gminy Brzeźnica Jadwiga Kozioł, radni i sołtysi z gminy Brzeźnica.

  Wszystkich uczestników przedświątecznego spotkania przywitał wójt Bogusław Antos, a regionalne potrawy na wigilijnych stołach poświęcił ks. Józef  Wróbel. W świąteczny nastrój uczestników spotkania wprowadziły swoimi występami Angelika Kot oraz zespół „Czerwone Korale”.

  Po części artystycznej przyszedł czas na degustację wigilijnych potraw, przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich i ze stowarzyszeń. Na pięknie udekorowanych stołach znalazły się tradycyjne dania z ryb, barszcze, uszka i pierogi, a także różnego rodzaju ciasta, ciasteczka i pierniczki.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane