Uczniowie z Zakrzowa na wycieczce w Sejmiku

11 czerwca 2019 13:30:19

  Na zaproszenie Filipa Kaczyńskiego - przewodniczącego Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Sejmiku Województwa Małopolskiego, w gmachu Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie gościli uczniowie z zakrzowskiej Szkoły Podstawowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego. 

  

Uczniowie z Zakrzowa na wycieczce w Sejmiku

  Wycieczka była to nagrodą za wybitne osiągnięcia w nauce potwierdzone tytułem "Primus inter pares". Z młodzieżą do Krakowa przyjechał wójt gminy Stryszów Szymon Duman.

W marcu miałem przyjemność gościć w Zakrzowie podczas gali "Primus inter pares". Wówczas zobowiązałem się do zorganizowania wizyty nagrodzonych uczniów w małopolskim sejmiku. Cieszę się, że właśnie Ci fantastyczni, uzdolnieni młodzi ludzie byli moimi pierwszymi gośćmi w Sejmiku Województwa Małopolskiego i Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Na tym nie kończymy, we wrześniu zapraszam kolejne grupy - zapowiada Filip Kaczyński, radny województwa małopolskiego.

   

  Młodzi mieszkańcy Małopolski podczas lekcji samorządności na sali sesyjnej sejmiku mogli bliżej poznać specyfikę funkcjonowania polskiego samorządu. Podczas spotkania dowiedzieli się jakie zadania realizuje województwo, jakie kompetencje posiada sejmik województwa, marszałkowie, członkowie zarządu czy radni województwa, a także za rozwój jakich obszarów odpowiadają. Następnie młodzież razem z radnym wojewódzkim Filipem Kaczyńskim zwiedziła Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie - jedną z instytucji kultury Województwa Małopolskiego.

  Wraz z opiekunami i wójtem gminy Stryszów Szymonem Dumanem w wycieczce wzięli udział: Kamila Błasiak, Katarzyna Błasiak, Wiktoria Goryl, Martyna Gruszczyk, Witold Herok, Julia Kocańda, Małgorzata Kwartnik, Natalia Malina, Patrycja Mirocha, Martyna Nowak, Aleksandra Talaga, Paweł Talaga, Natalia Widlarz i Anna Worytko.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane