Warsztaty animacji filmowej dla dzieci!

11 czerwca 2019 15:37:38

  Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci w wieku 7-9 lat do udziału w niezwykłej zabawie książkowo-filmowej. Tym razem młodzi czytelnicy będą mogli sprawdzić się w roli animatorów filmowych i zaprezentować swoje prace podczas  krakowskiego festiwalu.

  

Warsztaty animacji filmowej dla dzieci!

 Wadowicka Biblioteka Publiczna wspólnie z Fundacją Promocji Kultury Artystycznej, Filmowej i Audiowizualnej Etiuda&Anima w Krakowie zaangażowała się w akcję „ożywiania książek”, poprzez przenoszenie ich na ekran w formie animacji. Do tego zadania potrzebuje jednak pomocników – dzieci - z myślą o których zorganizowane zostaną bezpłatne, kilkugodzinne warsztaty filmowe z profesjonalnym twórcą animacji.

  Nagrodą za udział w projekcie będzie uczestnictwo w 26. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Etiuda&Anima w Krakowie oraz obejrzenie na kinowym ekranie (wraz z zaproszonymi przez siebie gośćmi) zmontowanych filmów warsztatowych. Na deser młodzi ludzie zobaczą wartościowy film animowany, nagradzany na światowych festiwalach.

Co zrobić, aby wziąć udział w projekcie?

  Przede wszystkim w terminie od 13 – 27 czerwca należy zgłosić się do Wadowickiej Biblioteki Publicznej, by odebrać i przeczytać baśń „12 miesięcy” Janiny Porazińskiej. Następnie w czwartek 4 lipca, o godz. 10:00 uczestnicy projektu spotkają się w budynku biblioteki z profesjonalnym twórcą animacji. Po rozmowie o przeczytanej książce dzieci stworzą scenariusz i wykonają na kilkugodzinnych warsztatach krótki film animowany w wybranej technice filmowej (materiałów sypkich, animacja przedmiotowa, rysunkowa, wycinanka, kolaż, plastelina, lalkowa). Efekty ich pracy zostaną zaprezentowane podczas krakowskiego festiwalu.

   

  W projekcie może uczestniczyć tylko 12 osób (w wieku 7-9 lat). O udziale w zabawie decyduje kolejność zgłoszeń! Warsztaty są bezpłatne!

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane