Znani poeci w Wadowicach! Kto chętny na warsztaty?

19 czerwca 2019 20:35:52

  Krzysztof Lisowski, Jadwiga Malina, Michał Zabłocki, Szczęsny Wroński, Michał Piętniewicz to artyści, którzy pojawią się w Wadowickim Centrum Kultury od 24 czerwca do 1 lipca w ramach projektu „5 x poezja”. Jest jeszcze kilka miejsc na prestiżowe warsztaty z wybitnymi poetami!

  

Znani poeci w Wadowicach! Kto chętny na warsztaty?

  Wadowickie Centrum Kultury od czerwca jest współorganizatorem projektu „5x poezja”, którego organizatorem jest Instytut Promocji Kultury Polskiej. Rozpoczęcie projektu odbyło się 10 czerwca Dyktandem Operowym Wadowickiego Centrum Kultury. Kolejnym etapem projektu są tygodniowe warsztaty poetycko – literackie z wybitnymi polskimi artystami, które rozpoczynają się już w najbliższy poniedziałek.

  

  Warsztaty literackie poprowadzi pięciu polskich poetów: Krzysztof Lisowski (poeta, krytyk literacki, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich), Michał Zabłocki (poeta, autor tekstów piosenek, scenarzysta, reżyser teledysków), Jadwiga Malina (polska poetka, nominowana do Orfeusza – Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego, członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich), Szczęsny Wroński polski poetaprozaikaktorreżyser, szef Teatru Promocji Poezji, kierownik literacki i organizacyjny oraz wiceprezes Stowarzyszenia Dialog, Michał Piętniewicz (doktor nauk humanistycznych UJ w zakresie literaturoznawstwa). Każdy z nich przeprowadzi dzień warsztatowy w WCK. Są jeszcze ostatnie miejsca na warsztaty! Zainteresowani w wieku 16 – 24 lata mogą zgłaszać chęć udziału w warsztatach telefonicznie do sekretariatu WCK, najpóźniej do 21.06.2019 do godziny 15:00. Liczba miejsc ograniczona i liczy się pierwszeństwo zgłoszenia. W ramach projektu zostanie ogłoszony również konkurs poetycki. Zarówno uczestnicy warsztatów ale również młodzi ludzie z całej Polski będą mieli możliwość podjęcia wyzwania i zgłoszenia swojej poezji w konkursie. Konkurs zostanie ogłoszony w wakacje, a jurorami będą Poeci, zaproszeni do warsztatów. Zwycięzcy konkursu będą mieć możliwość publikacji swoich utworów z wspomnianymi Mistrzami.

  

  Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego odbędzie się we wrześniu w sali teatralnej Wadowickiego Centrum Kultury. Wręczenie pamiątkowych dyplomów dla osób biorących udział w warsztatach oraz publikacji zostanie wykonane przy muzycznej oprawie śpiewu klasycznego. Wszystkie zwycięskie utwory zostaną odczytane przez prowadzącego. Publikacja nieodpłatnie trafi do publiczności zarówno do młodych odbiorców jak i zaproszonych przedstawicieli mediów, krytyków literackich, polonistów, członków SPP, dziennikarzy i rodzin uczestników.

  Projekt Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty - dodaj do ulubionych 2019”.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane