Śledztwo w sprawie śmierci 4-latka

2 lutego 2018 18:27:42

  Prokuratura Rejonowa w Wadowicach wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 4-letniego chłopca. Dziecko, przywiezione w ciężkim stanie na SOR w Wadowicach, wkrótce zmarło w Szpitalu Powiatowym. W piątek przeprowadzono sekcję zwłok, która wykazała, że dzieciak połknął małą baterię.

  

Śledztwo w sprawie śmierci 4-latka

  Do tragicznej, niespodziewanej śmierci śmierci 4-letnigo chłopca doszło w wadowickim szpitalu. Dziecko w ciężkim stanie, z gorączką trafiło 31 stycznia br. wieczorem na Szpitalny Oddział Ratunkowy, po czym chłopiec został skierowany na oddział dziecięcy Szpitala Powiatowego w Wadowicach. Niestety w nocy chłopiec zmarł. Dyrekcja szpitala wszczęła procedurę wyjaśniającą tej tragicznej śmierci.

  Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wadowicach dochodzenie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach. Została zlecona sekcja zwłok, która wykazała, że w żołądku chłopca była mała bateria, taka jak od zegarka.

  Śledczy badają natomiast okoliczności śmierci chłopca pod kątem sprawdzenia, czy mamy do czynienia z nieumyślnym spowodowaniem śmierci. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

  Dochodzenie prowadzone jest w sprawie śmierci dziecka, a nie przeciwko personelowi medycznemu.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane